X


3.200 Dolara Gerileyen Bitcoin Yılın En Düşük Seviyesinde

Bitcoin'de kan kaybı devam ediyor. Lider kripto para birimi 3.200 dolara geriledi.
22:00
14 Aralık 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin 14 Aralık’ta kripto para piyasasındaki satış baskısı sonucu 3.400 dolardan 3.200 dolara geriledi. Böylece Bitcoin 20 bin dolarlık tarihi zirvesinin ardından bir kez daha yılın en düşük seviyesini kaydetti.

Bitcoin’in 3.200 dolara gerilemesiyle birlikte Ethereum, Stellar ve Bitcoin Cash de ABD Doları karşısında ciddi değer kaybı yaşadı. Özellike Bitcoin Cash %11’den fazla değer kaybetti. Bitcoin Cash hafta başında 116 dolardan işlem görüyordu. Fakat Bitcoin Cash kötü piyasa koşullarında neredeyse değerinin %25’ini kaybettti. Twitter’ın sevilen kripto para fenomenlerinden The Crypto Dog Bitcoin’deki gerilemeler ışığında kısa vadeli işlemler için oldukça riskli bir döneme girildiğini belirtti. The Crypto Dog, Bitcoin’in sergilediği performansa ilişkin şu yorumda bulundu:

Bitcoin yılın en düşük seviyesinde. Bitcoin’in biraz daha değer kaybedip yükselme şansı var mı? Belki. Ancak ben bu konuda iddiaya girmeyeceğim.

Ünlü yatırım uzmanı DonAlt’da The Crypto Dog ile ayı fikirde. DonAlt Bitcoin 3.600 ile 3.800 dolar seviyelerini kırana kadar kısa vadeli işlemlerin riskli olduğunu kaydetti. Geride bıraktığımız son altı ayda Ethereum tabanlı kripto para birimlerinin birçoğu Bitcoin karşısında %50 ila %80 arasında değer kaybetti. Bitcoin ise yılın en yüksek seviyesinden bu yana %85 değer kaybetti. Bu hafta başlarında büyük ölçekli kripto para odaklı girişim sermayesi şirketi Digital Currency Group’un (DGC) kurucusu ve CEO’su Barry Silbert risk sermayesi şirketlerinin kripto para firmalarıyla yaptıkları anlaşmaları feshetmeye başladığını iddia ettmişti.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar