2,7 Milyar Dolarlık Piyasa Değeri Daha Fazla Düşebilir! Yatırımcılar Dikkatli Olmalı!

Piyasa değeri halen 2,7 milyar doların üzerinde ancak daha da düşebilir! Yatırımcıların destek bölgelerine dikkat etmesi gerekiyor.
22:07
13 Aralık 2021
Okuma Süresi: 3 Dakika

Kripto para yatırımcıları tarafından yoğun olarak kullanılan bu platformun yerel tokeni kritik seviyeye geldi. Özellikle erken dönem yatırım fırsatlarını kovalayan yatırımcılar PancakeSwap (CAKE) sistemlerini yoğun olarak kullanılıyor. Peki CAKE fiyatı daha ne kadar düşecek? Yatırımcıları dikkat etmesi gereken seviyeleri ele alıyoruz.

PancakeSwap (CAKE)

Nisan ayında 42 doları gören ATH yapan CAKE fiyatı son boğa koşusunda 25 dolar sınırına kadar dayanmıştı. Bugünler Bitcoin’in düşüşüyle birlikte 11 dolar seviyelerine kadar gevşedi. Geçtiğimiz yılın Ekim ayına kadar giderse 0,5 dolardan alıcı bulan CAKE yine de 1 yıllık vadede ciddi kazanımlar elde etti. Ancak 2021 ATH noktasına göre %81’in üzerinde düşüş yaşadı.

Kasım başından beri devam eden düşüş fiyatın bugün ki seviyesine ulaşmasını sağladı. Düşüş eğilimi devam ediyor ve 11 dolar desteğinde fiyat tutunmaya çalışıyor.

PancakeSwap (CAKE) Yükselir Mi?

RSI seviyesindeki hafif toparlanma alıcıların harekete geçmeye başladığını doğruluyor. Ancak bu geri dönüş henüz teyit edilmiş değil. Eylül ayında fiyatı 17,5 dolara kadar gevşeten düzelme birkaç girişimle kırılmaya çalışıldı ancak piyasadaki yoğun satış baskısı buna izin vermedi. Eğer fiyatın yeniden geri döndüğünü söyleyeceksek kısa vadede 12,6 dolarlık direncin yeniden aşılması gerekiyor.

21 Mart ve 21 Temmuz rallileri bu destek bölgesinde tetiklenmişti. Son düşüş bu bölgenin yeniden test edilmesini mecburi hale getirdi. Fakat bu bölgeden giriş yapmak isteyen yatırımcıları hiç olmadığı kadar temkinli davranması gerekiyor. Özellikle Bitcoin’in negatif görünümü 11 dolar desteğinin kaybedilmesi ihtimalini güçlendirebilir.

PancakeSwap (CAKE) grafiğinde önemli EMA’lar (20, 50, 100 ve 200) düşüş eğilimi gösteriyor ve güçlü bir düşüş trendini destekliyor. Yukarıda belirtildiği gibi, günlük Göreceli Güç Endeksi (35) düşüş bölgesinde hareket etmesine rağmen, alıcılarda artan gücü gösteren açık bir yükseliş ayrışması sergiledi.

Yatırımcıların 11,6 ve 12,6 dirençlerini yukarı yönlü atılımda izlemesi gerekecek. Fiyatın daha fazla düşmesi halinde 10,68 ve 9,72 dolar destekleri kritik öneme sahip olacak. Çarşamba günü akşam saatlerinde gelecek FED açıklamasının piyasadaki volatiliteyi daha da artırması öngörülüyor. Özellikle marjin işlem açan kullanıcıların bu haberleri göz ardı etmemesi gerekir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar