X


2030 Yılı İçin İddialı Bitcoin ve Ethereum Tahmini

ARK Invest Bitcoin ve Ethereum'un büyüme hacimlerini analiz olarak bizlere sunuyor. 2030 için iddialar çok büyük olmakla beraber, artış grafikleri bu iki değerli büyük coinin yerini sağlamlaştırdığını gösteriyor.
14:45
26 Ocak 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

ARK Invest, 2021’de ABD pazarındaki borsada işlem gören en karlı ürünlerden biri haline gelen ve yaygın olarak bilinen teknoloji fonudur. Bu ünlü fon, dijital varlık endüstrisi, özellikle Bitcoin ve Ethereum için çılgın tahminlerde bulundu. Art Invest’e göre 2030’da Bitcoin 1 Milyon Dolar, Ethereum  20 Trilyon Dolar Olacak!

Bitcoin’in Geleceği

Ark’ın analizi, Bitcoin yatırımcılarının çoğunun olgunlaştığını ve varlıkları kısa vadeli spekülatif kazanç yerine uzun vadeli kazanç için elinde tuttuğunu gösteriyor. Rapordaki analiz, Uzun Vadeli Sahip Tabanı ve Toplu Maliyet Esası gibi zincir üzerindeki verilere dayanıyor.

Sağlanan her iki ölçüm de tüm zamanların en yüksek seviyesinde kalıyor. İkinci Uzun Vadeli Sahip Tabanı, Ark’ın Bitcoin piyasasının spekülatiften uzun vadeye dönüştüğü ve bunun “olgunlaşmak” olarak değerlendirilebileceği yönündeki açıklamasının temelinde yatıyor.

Varlığın zincir üstü verilerine ek olarak Ark, Bitcoin’in hem mutlak hem de fiyat ayarlı temelde transfer değeri metriği gibi konularda piyasa verilerini de dikkate alıyor. Raporun bize gösterdiği gibi, Bitcoin’in kripto pazarında yerini yerleşik olarak garantilediği görülüyor.

BTC’nin işlem hacmi 2021’de %120’lik bir artışla karşılaştı ve 12 trilyon dolara ulaştı. Kripto para biriminin benimsenmesi devam ediyor. Günümüzde kullanıcılar hem havale hem de düzenli transferler için dijital varlıkları sıkça kullanıyorlar. Çeşitli kripto para birimleri, transferler için hayatımızda büyük kolaylıklar sağlıyor. Kripto, müşterilerin normal banka havalelerine kıyasla önemli ölçüde daha düşük ücretlerle büyük miktarları denizaşırı ülkelere transfer ederken önemli rol oynuyor.

Ethereum Yeni Zirvelere Ulaşacak

Piyasadaki en büyük ikinci kripto para birimine gelince; Ark, geleneksel bankacılık çözümlerinden önemli ölçüde daha iyi ölçeklenen merkezi olmayan finansın daha da geliştirilmesiyle akıllara durgunluk veren bir kapitalizasyon artışı bekliyor.

Bunun yanı sıra DAO’lar (Merkezi olmayan otonom organizasyonlar), destek verecek ekonomik bir temelin yardımıyla yeni bir çözüm ve koordinasyon standardı haline gelebilir. Kripto dünyasının ikinci büyük ismi olan Ethereum da artış tahminlerinde bahsedilenler arasında yerini alıyor.  Ark, Ethereum’un ücretleri için ise  yeni zirvelere çıktıktan sonra ana ağ işlemleri için popüler bir alternatif haline geleceğini düşünüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar