2024 Yılına Kadar Kripto ATM’lerinin Durumu Ne Olacak?

Her geçen gün artan kripto ATM’lerinin sayısı birkaç yıl sonra ne durumda olacak?
18:00
26 Mart 2019
Okuma Süresi: 2 Dakika

“2019 Yılından 2024 Yılına Kadar Kripto ATM Piyasası Tahminleri” başlıklı yeni bir rapora göre, kripto para birimi ATM piyasası 2024 yılına kadar yüzde 46,61 büyüme oranıyla adeta bir patlama yaşayacak ve piyasa hacmi 183.779 milyon dolara çıkacak…

Yayımlanan rapora göre geçen yıl, küresel kripto para birimi ATM piyasasının hacmi 18.503 milyon dolar civarındaydı.

Raporda beklenen büyümenin yaşanmasını, Bitcoin gibi büyük kripto para birimlerinin benimsenmesinin yöneteceği ifade ediliyor. Rapora göre, kripto paralara olan ilgi ve kripto para benimsenmesi arttıkça ATM’lere olan ilgi de artacak. Dolayısıyla bu piyasanın hacmi de günden güne büyüyecek. Ayrıca yayımlanana raporda, konaklama sektörünün kripto para benimsenmesinde öncü rol oynayan sektörlerden biri olacağı da ifade ediliyor.

Öte yandan rapora göre, kripto para ATM’lerinin benimsenmesinin önündeki en büyük engel devlet düzenlemeleri…

Asya Pasifik’te Talep Artıyor

Rapora göre Kuzey Amerika ve Avrupa, şaşırtıcı bir şekilde kripto para ATM piyasasında tüm dünyada büyük bir pazar payına sahip. Ancak Asya Pasifik bölgesinde de harcanabilir gelirin ve kripto para birimlerinin popülaritesinin artıyor Dolayısıyla rapora göre Asya Pasifik’te, kripto para ATM’lerine olan talep de giderek artıyor.

Bunun yanında Bitcoinist’in haberine göre rapor oluşturulurken başvurulan ATM şirketlerinden bazıları: Genesis Coin, Inc., General Bytes, Lamassu, Inc., Bitaccess, Coinsource, Covault ve Mainstreet Automaten GmbH…

Bitcoin ATM’leri Her Yerde

Coin ATM Radar’ın 10 Ocak’ta paylaştığı verilere göre, dünyada her gün beş yeni kripto para ATM’si kuruluyor. Yeni paylaşılan raporda da belirtildiği dünya üzerindeki ATM’lerin çoğunluğu Avrupa ve Kuzey Amerika’da bulunuyor.

Öte yandan çok sayıda Bitcoin ATM’sine sahip olan Chicago, yakın zamanda 30 yeni Bitcoin ATM’si daha kurulacağını açıkladı. Şehir, ortalamanın üzerinde kripto para kullanımı olduğu için yeni ATM’lere ihtiyaç duyduklarını belirtmişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar