2022 İpuçları: BTC, ETH ve Altcoin’lerdeki Bu Stratejiler Yatırımcıyı Zengin Edebilir!

Piyasanın popüler analistlerinden Lark Davis, 2022 yılında izleyeceği kripto para yatırım stratejilerini takipçileri ile paylaştı. 
20:00
22 Aralık 2021
Okuma Süresi: 3 Dakika

Tüm dünya ile birlikte kripto para piyasasında da bir yılı daha geride bırakmaya hazırlanıyoruz. Dolayısıyla yatırımcıların ve analistlerin yeni yıl ile ilgili görüşleri de şekilleniyor. Piyasada yakından takip edilen analist Lark Davis de yaptığı açıklamalar ile 2022 yılında Bitcoin ve altcoin’lerde nasıl bir strateji izleyeceğini takipçileri ile paylaştı. Davis’in sözlerine göre bu stratejiler 2022 yılında yatırımcıları zengin edebilir.

Bitcoin ve Ethereum

Uzun zamandır kripto para ekosisteminde olan Davis, tabii ki Bitcoin ve Ethereum yatırımı olduğunu ifade ediyor. Davis, Bitcoin’de yatırım stratejisinin HODL olduğunu ifade ediyor. Yani Davis BTC’lerini satmak istemiyor ve biriktirmeye devam edeceğini dile getiriyor.

Öte yandan Ethereum da analistin portföyünde uzun vadeli bir yatırım varlığı olarak bulunuyor. Yeni fırsatlar aradığını ifade eden Davis, ETH’lerinin bir kısmını yield farming’de kullandığını ifade ediyor.

Dolayısıyla analist Ethereum’da ve Bitcoin’de uzun vadeli bir yatırım ve birikim stratejisi benimsiyor.

Hangi Coin’lere Yatırım Yapmıyor?

Davis yaptığı açıklamalarda yatırım stratejisinde NFT’lere yer vermediğini ve 2022 yılında da NFT’lere çok fazla yatırım yapmayı planlamadığını ifade ediyor. Her ne kadar bazı NFT’lere ilgi duysa ve küçük alımlar yapsa da analist, bu alana çok fazla para ayırmayacağını dile getiriyor.

Buna ek olarak Davis layer 1 blockchain projelerine de yatırım yapmayı planlamadığını ifade ediyor. Analist bu alada büyük getiri fırsatları görmediğini ifade ediyor.

Hangi Coin’lere Yatırım Yapıyor?

Davis pek çok analist gibi 2022’de oyun ve metaverse alanına yöneleceğini ifade ediyor. Çünkü analiste göre, oyun ve metaverse ekosistemi kripto para birimlerine on milyonlarca ve hatta yüz milyonlarca katılımcı gelmesini sağlayacak. Katılımcılar play-to-earn oyunlarını oynayarak hem güzel vakit geçirebiliyor hem de token kazanabiliyor.

Analiste göre bu oyunların yatırımcılar için yüz veya bin kat getirisi olacak. Oyun ve metaverse’ün 2022 yılı boyunca trend olacağını ifade eden analist bu ekosistemden 100 kata kadar kazançlar elde edilebileceğini ifade ediyor.

Analist ikinci olarak 2022 yılında DeFi projelerini değerlendireceğini ifade ediyor. Çünkü analiste göre DeFi, kripto para ekosisteminin en devrimci yönlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor.

Son olarak Davis, stablecoin’leri 2022 yılında değerlendireceğini ifade ediyor. Stablecoin’leri borç vermek için yan, lending platformlarında kullanacağını ifade eden Davis, yield farming’lerden de yararlanacağını dile getiriyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar