X


2020’ye Kadar Bitcoin Cüzdan Sayısı 100 Milyona Ulaşacak

10:10
11 Ocak 2016

Dünyanın en çok kullanılan Bitcoin cüzdan sağlayıcısı Blockchain.info’da günlük 12.000 yeni cüzdan hesabı açılıyor. Bu devam ettiği takdirde 2020 yılına kadar açılan hesap sayısı 100 milyona ulaşacak.

Bitcoin dünyasına yeni giren kullanıcıları temsil eden bu rakamlar ne kadar doğru?

BTCC CEO’su Bobby Lee de bu bilgiyi doğruluyor. BTC China olarak kendilerinin yaptığı hesaplamada da benzer miktarda rakamlara ulaşıldığı görülüyor.

2011 yılında kurulan Blockchain.info, Bitcoin piyasasındaki en eski şirketlerden biri ve çevrimiçi cüzdanları Coinbase ile birlikte dünyanın en çok kullanılanları arasında yer alıyor. Şu anda yalnızca Blockchain.info’da günlük 12 bin yeni cüzdan kaydı yapılıyor. Aşağıdaki grafikte mavi çizgi gerçek değeri yansıtırken, turuncu çizgi ise gelecekteki eğilimi göstermesi açısından önemli.

Blockchain.info’da hali hazırda 5 milyon hesap açılmış durumda ve yapılan hesaplamalara göre; 2020’ye kadar diğer servis sağlayıcılarıyla birlikte küresel anlamda Bitcoin cüzdan sayısının 100 milyona ulaşması bekleniyor.

Bu rakamlar Bitcoin dünyasının sürekli genişlediğine dair çok iyi bir kanıt. 100 milyon rakamına ulaşılır mı şimdilik bunu bilemeyiz; fakat yakın bir zamanda kripto para dünyasını çok daha iyi bir geleceğin beklediği ortada..

 

 

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar