X


2018’deki Dip Seviyeyi Doğru Bilen Analist 2022 İçin Bitcoin Tahminini Paylaştı! BTC Bu Seviyelere Gerileyebilir

2018'deki tutarlı tahmini ile tanınan analist Bitcoin'de dip seviyeyi işaret etti.
16:40
23 Ocak 2022
2018'deki Dip Seviyeyi Doğru Bilen Analist 2022 İçin Bitcoin Tahminini Paylaştı! BTC Bu Seviyelere Gerileyebilir
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para piyasası son dönemde oldukça ağır darbeler aldı. Öyle ki lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) geçtiğimiz günlerde yeni bir düşüş trendi başlattı ve 43.500 dolar seviyesinden 34.500 dolar seviyelerine kadar geriledi.

Bitcoin ve kripto para birimlerinin daha fazla düşüş yaşayıp yaşamayacağı merak konusu iken 2018 ayı piyasası sırasında Bitcoin’in en düşük noktasını doğru bir şekilde tahmin eden kripto para analisti, Bitcoin için fiyat beklentilerini paylaştı.

Ünlü Analist Bitcoin’de ATH Bekliyor

Kripto kahini Bitcoin hakında yaptığı son tahminlerde lider kripto para biriminin son iki aydaki düşüş fiyatı hareketine rağmen bu yıl tüm zamanların en yüksek seviyelerini kaydedeceğine inanıyor.

Popüler analist Smart Contracter, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda 203.400 Twitter takipçisine, Bitcoin’in yıl sonuna kadar 100.000 doların üzerine çıkmadan önce önümüzdeki haftalarda 52 haftanın en düşük seviyesini basacağını düşündüğünü belirtti ve şöyle söyledi;

“Aralık ayında, bu söylediklerim her zaman aklımın bir köşesindeydi. Şimdi daha yüksek olasılık gibi görünüyor. Mesele şu ki: BTC’nin hala düşebileceği ve yeterince uzun bir zaman çizelgesinde makro yükselişini sürdürebileceği gerçekten geniş bir aralık var.”

Smart Contracter’ın Bitcoin grafiğine bakıldığında, kripto stratejistinin 1998 ve 2012 yılları arasında Dow Jones Industrial Average‘ın (b) piyasa yapısını izlediği görülüyor. Bu dönemde DJIA, parabolik bir yükseliş için patlak vermeden ve ateşlemeden önce geniş bir aralıkta işlem görüyordu.

BTC’de 25.800 Dolar Dip Olabilir

Kripto stratejistine göre BTC uzun vadeli yükseliş eğiliminde olsa da, amiral gemisi kripto para biriminin herhangi bir yükseliş momentumu oluşturmadan önce 30.000 doların altına gerileyebilir.

Analist açıklamalarının devamında şu açıklamalarda bulundu;

“Tamam, her iki tarafta da 1.000 dolarlık bir boşluk ile tam olarak 25.800 dolardan bir dip arıyorum. ”

Smart Contracter 2018’deki ayı piyasasında, amiral gemisi kripto para birimi 6.000 dolarda kritik desteğin altına düşmeden önce Bitcoin’de dip seviyeyi doğru bir şekilde tahmin etti.

Kripto kahini o dönemde Bitcoin‘deki dip seviyeyi şu sözlerle ifade etmişti;

“Her iki tarafta da 200 dolarlık bir boşluk ile tam olarak 3,200 dolardan bir dip arıyorum.”

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar