X

11 Dava 7 Kripto Şirketini Hedef Aldı!

New York’da yeni açılan bir grup davasında 7 kripto para şirketi hedef alınıyor...
18:00
5 Nisan 2020

Ortaya çıkan son haberlere göre, 3 Nisan’da New York federal mahkemesinde açılan 11 davanın hedefi 7 kripto şirketi oldu.  Davalar, kendini Satoshi Nakamoto ilan eden Craig Wright ile devam eden anlaşmazlıkta merhum Dave Kleiman’ın mülkünü temsil eden aynı hukuk bürosu Roche Freedman tarafından açıldı.

11 Dava 7 Şirket

Açılan 11 davanın hedefinde herkesin yakından bildiği şu şirketler de bulunuyor: Binance, KuCoin, BiBox, BitMEX ve ortak şireketi HDR Global Trading Limited, Block.one, Quantstamp, KayDex, Civic, BProtocol, Status ve Tron Foundation. 

Ayrıca Changpeng Zhao, Dan Larimer, Vinny Lingham ve Brendan Blumer gibi kripto sektörünün önde gelen isimleri de dahil olmak üzere şirketlerin yöneticilerinin de isimleri dava dosyasında yer alıyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bununla beraber dava, çok sayıda borsanın aracı-bayi lisansı olmadan lisanssız menkul kıymetler sattığını ve piyasa manipülasyonu gerçekleştirdiğini iddia ediyor. Davacılar ayrıca birçok token düzenleyicisinin, token satışından sonrasına kadar token’ların menkul kıymetlerden oluşmadığından emin olmak için seçici olarak yatırımcılardan bilgileri sakladığını iddia ediyor.

Bibox Token (BIX), Eos (EOS), Bancor (BNT), Durum (SNT), Quantstamp (QSP), Kyber Network (KNC), Tron (TRX), Lunapark (FUN), Simge (ICX), OmiseGO (OMG ), ETHLend (LEND), Aelf (ELF), TomoChain (TOMO) ve Civic (CVC) davacıların menkul kıymet içerdiğini iddia ettiği kripto varlıkları arasında bulunuyor.

Yargılama Yavaş İlerleyebilir

Yapılan açıklamalara göre ABD dışındaki birkaç sanık, Amerika Birleşik Devletleri dışındaki konumlarından dolayı Lahey Konvansiyonu aracılığıyla hizmet etmeli. COVID-19 paniğinden kaynaklanan yargı sisteminde aksamaların da davalar üzerinde etkisinin olması bekleniyor.

Kaynak: Cointelegraph

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar