X

1 Dogecoin Kaç TL? Dogecoin 1 Dolar Olur Mu?

Dogecoin, yaklaşık 8 ay önce 0.74 dolara dokunarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı.
17:59
13 Ocak 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

En popüler şaka kripto para birimi Dogecoin, 2021 yılına damga vurmasının ardından yavaş yavaş stabilize bir kripto para olma durumuna evrildi. DOGE, Elon Musk sayesinde inanılmaz bir yükseliş ivmesi yakalayarak son dönemde ortaya çıkan şaka kripto para kategorisinin başını çeken altcoin’dir.

Dogecoin Fiyatı

Lider meme coin Doge, yaklaşık 8 ay önce 0.74 dolara dokunarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı. Dogecoin arzı ise 132.670.764.300 adettir. Bununla birlikte Dogecoin’in bir yıldaki performans özeti ise %1000’in üzerinde yükselişi ifade eder. Bununla birlikte BTCTurk verilerine göre DOGE/TRY paritesi ise 2.29 TL’dir. Tamamen açık bir ifade kullanmak gerekirse 1 Dogecoin fiyatı 2.29 Türk Lirası’dır.

Dogecoin, dev miktardaki arzı ile 0.74 doları bile düşünülmeyen kripto paralar arasında yer alıyordu. Ancak Elon Musk’ın popüler meme coin’e yüklediği anlam, insanları DOGE’a sürükledi. Dünya üzerindeki kripto benimsenmesinin artmasının bir sonucu olarak da artan alımlar, bu alanda hiçbir bilgisi olmayan insanları çekti. Çünkü projenin herhangi bir karışık, anlaşılması güç ve komplike bir anlatısı yok. Sevimli bir köpek olan Shiba Inu temasını kullanan, basit bir kripto para olan Dogecoin, insanların sevgi seline maruz kaldı.

Dogecoin 1 Dolar Olur Mu?

Dogecoin, piyasa dinamikleri açısında 1 dolarlık seviyeyi zorlayabilir. Önceki boğa koşusu hareketini hype ile kaydeden Dogecoin’in bu momentumu tekrar kazanması gerekiyor. Tesla haberleri, Elon Musk tweet’lerine duyarlı olan insanlar artık sermayelerini diğer bazı projelere akıtıyor. Momentumun yakalanması adına büyük güncellemelerin, haberlerin ve listelemelerin gelmesi gerekiyor. Bu bağlamda Dogecoin, bu yıl da dikkatle izlenmesi gerek kripto varlıklar listesinde üst sıralarda yer alıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar