reklamı kapat

0x’ten Engelleri Kaldıran Çözüm: Instant

0x'in geliştirdiği Instant Ethereum tabanlı bütün token'ları merkezsiz uygulamalardan ya da internet sitelerinden satın alma fırsatı sunuyor.
21:00
10 Aralık 2018
  • Kartal ParıltıKartal Parıltı

0x Blockchain projesi Instant adında merkezsiz uygulamalardan ya da internet sitelerinden token almaya yarayan bir yazılım geliştirdi. Projenin pazarlama sorumlusu Matt Taylor haberi duyurdu ve token’ların en iyi fiyattan satılacağını ifade etti.

Instant tamamen açık kodlu bir yazılım ve her merkezsiz uygulamanın gerekliliklerine göre ayarlanabiliyor. Uygulamalarına Instant ekleyen geliştiriciler dilerlerse %5’e kadar işlem ücretinden pay alabiliyor.

0x Ethereum tabanlı olduğu için Instant’ın ERC 20 token’ları ve ERC 721 değerleriyle uyumlu çalışacağı kesinleşti. Bunlara ek olarak bazı popüler stabil coin’ler ve BAT, Augur, FunFair, OmiseGo da eklenti içerisinden satın alınabilen kripto paralar olacak.

0x kendi internet sitesinde geliştiriciler için grafik düzenleyiciyi paylaşmış. Bu sayede JavaScript kodu herhangi bir internet sitesine ya da merkezsiz uygulamaya yüklenebilir. Instant’ın bir sebeple yetersiz bulunabilme ihtimaline karşı 0x aynı zamanda diğer kütüphanesi AssetBuyer’ı tavsiye ediyor. AssetBuyer Instant üzerinde mutlak kontrolü sağlıyor ve tamamen isteğe göre ayarlanabiliyor.

0x’e göre daha önce tek bir uygulama içerisine birçok ürünü yerleştirmek mümkün değildi. Bir uygulamadan kripto para almak için başka bir 3. tarafı işin içine dahil edip alınması gerekiyordu. Instant bu ihtiyaca cevap verdi. Coinbase ve Binance’in kripto para cüzdanları şimdiden hizmeti kullanmaya başladılar. ETH cüzdanları MetaMask, Ledger ve Trezor Instant eklentisine sahipler.

0x ekibi Instant’ın kripto para dünyasına adım atmak için engelleri azalttığına inanıyor. Forbes’e konuşan 0x kurucusu Will Warren Instant’ın token’ların özgürce dolaşımda olmasının ve insanların önündeki engelleri kaldırmasının küresel finans sistemine girişte önemli rol oynadığını belirtti.

Kaynak: Btcmanager

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ETİKETLER