X


ZCash Coinbase’de Listelendi: Coinbase’de Listelenmesi Muhtemel Kripto Paralar Hangileri?

ZCash, Coinbase Pro'dan sonra şimdi de Coinbase'de listelendi.
09:00
6 Aralık 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

ZCash, Coinbase Pro’da listelenmesinden altı gün sonra şimdi de Coinbase’de listelendi. Coinbase listelemeyi Twitter ve Medium hesapları üzerinden duyurdu. Artık New York ve Birleşik Krallık’taki kullanıcılar hariç tüm Coinbase müşterileri platformda ZCash işlemlerini gerçekleştirebilecek.

ZCash beklenenin aksine Coinbase’de listelenmeye başlamasının ardından %3,2’lik bir düşüşle 71,28 dolardan 68,91 dolara geriledi. Ayrıca ZCash Coinbase Pro’da listelenmeye başladığı 29 Kasım’da %17’lik bir artış yaşamıştı ancak bu, 24 saatten uzun sürmedi. ZCash’deki fiyat gerilemesinin iki temel nedeni olabilir. Bunlardan birincisi Bitcoin’in kararsız bir şekilde 4.000 dolar seviyesinin altında hareket etmeye devam etmesi. İkincisi ise yatırımcıların Tron ve XRP gibi kripto para birimlerine gösterdikleri ilgiyi ZCash’e göstermemesi.

Coinbase’in neden Stellar yerine ZCash’i listelemeyi tercih ettiğine dair bir araştırma yapıldı. Açıkça görülüyor ki Coinbase gerek Gemini borsasıyla aralarındaki rekabetten dolayı gerekse de kurumsal yatırımcıların taleplerine cevap vermek amacıyla ZCash’i listelemeyi seçti. Böylece Coinbase yakın markaja aldığı 5 kripto para biriminden 3’ünü listelemiş oldu.. Coinbase’in takibindeki kripto para birimleri şöyle: ZRX, BAT, ZEC, XLM ve ADA. Bu kripto para birimlerinden sadece XLM ve Cardano henüz Coinbase’de listelenmedi. Ancak gelecek haftalarda XLM ve Cardano’nun Coinbase’de listelenmeyi başaran şanslı kripto para birimleri arasına katılması kuvvetle muhtemel. Ancak Stellar’ın Coinbase’de listelenen XRP ile bazı benzerliklere sahip olması Stellar’ın bir süre daha liste dışı kalmasına yol açabilir.

Kaynak: Ethereumworldnews.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar