Zcash, Binance Futures Platformunda

Binance, 50 kata kadar kaldıraçla bir Zcash (ZEC) –Tether (USDT) kalıcı sözleşmesi başlatıyor.
18:00
4 Şubat 2020
Okuma Süresi: 2 Dakika

Ortaya çıkan son haberlere göre Binance’in vadeli işlem platformu, maksimum 50 kata kadar kaldıraçla bir Zcash (ZEC) –Tether (USDT) kalıcı sözleşmesi (perpetual contract) başlatıyor.

Yeni Sözleşmenin Detayları

4 Şubat’ta borsada tarafından yapılan açıklamalara göre, yeni ZEC / USDT sözleşmesi için işlemler 5 Şubat’ta sabah 8.00 itibariyle ulaşılabilir olacak. Piyasa manipülasyonunu önlemek amacıyla Binance, işlemin başlamasından sonraki ilk 15 dakika içinde fiyat üzerinde ±%1’lik bir fiyat limiti belirleme kararı aldıklarını açıkladı.

125 kata kadar kaldıraç imkanı sunan Binance Vadeli İşlemler platformu başlatıldığında borsa yatırımcılara, otomatik kaldıraç olasılığını sınırlamaya yardımcı olabilecek bir sigorta fonuna erişim sunduğunu belirtti. Bunun yanında Binance CEO’su Changpeng Zhao, vadeli işlem platformunun kurumsal katılımı artırdığını ve profesyonel yatırımcılara çok hızlı alım satım işlemlerini yapma imkanı sunduğunu dile getirdi.

Geleneksel vadeli işlem sözleşmelerinden farklı olarak, kalıcı sözleşmeler için son kullanma tarihi veya kesinti tarihi bulunmuyor. Geleneksel bir vadeli işlem sözleşmesi için belirlenen uzlaştırma süresine bağlı olarak Binance, spot ve vadeli işlem piyasaları arasındaki fiyat tutarsızlıklarının potansiyel olarak artırılabileceğini açıklıyor ve şu ifadeleri kullanıyor:

Kalıcı sözleşme, vadeli işlemler sözleşmesi ve vadeli fiyat arasındaki fiyat farkını azaltmak amacıyla spot piyasanın davranışını taklit ederken bir vadeli işlem sözleşmesinden yararlanma girişimidir. Bu, spot fiyat ile uzun süreli ve hatta kalıcı farklılıklar gösterebilen geleneksel vadeli işlem sözleşmesine kıyasla belirgin bir gelişmedir.

Binance’in Büyüme Çabaları

Daha önce bu haberimizde de sizlerle paylaştığımız gibi Binance, eski üst düzey Huobi yöneticisini ekibine katmıştı ve Josh Goodbody isimli eski yöneticinin direkt olarak Binance’in Avrupa ve Latin Amerika bölgelerindeki büyümesinden sorumlu olacağı açıklanmıştı.

Kaynak: Cointelegraph

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar