reklamı kapat

Yüzde 6.000 Yükselen BAND’ın Sırrı Çözüldü

BAND bu yükselişini neye borçlu?
19:19
12 Ağustos 2020

Altcoin sezonu geçtiğimiz haftalarda inanılmaz bir hareketlilik yaşayan Bitcoin ve Ethereum’un yükselişi nedeniyle duraklasa da bazı altcoin’ler hala inanılmaz yükselişler sergileyebilmekte. Bunların ortak özelliği ise büyük bir çoğunluğunun merkezsiz finans projelerinden ibaret olmaları şeklinde biliniyor.

DeFi denilince akla gelen ilk ve en çok yükseliş elde eden kripto paralardan birisi de Band Protocol (BAND) oldu. Band kısa süre içerisinde %6.000 gibi bir yükseliş elde etti ve altcoin piyasasında nasıl hareketlilik yaşanabileceğine dair tam anlamıyla yatırımcılara örnek oldu.

BAND Protokolün Farkı Ne?

Ocak ayından beri %6.000 yükseliş yakalayan BAND, bu yükselişini ise hem DeFi sektörünün yaşadığı çılgınlığa hem de sahip olduğu teknolojiye borçlu. BAND temel olarak aynı Chainlink kripto para birimi gibi DeFi uygulamalarının fiyat ile diğer verileri alabilmesini sağlayan Oracle hizmetini veriyor.

DeFi uygulamalarının sayısı ve bunlara olan ilgi arttıkça Chainlink yeterli gelmemeye başladı ve BAND da buna alternatif olarak yatırımcıların karşısına çıktı. Messari tarafından yayınlanan araştırmaya bakıldığında da Oracle özelliğine sahip kripto paraların nasıl hızlı yükseliş elde ettiği görülüyor.

Bu da aslında Oracle hizmeti veren DeFi projelerinin kesinlikle inanılmaz yükselişler elde etmeye gebe olduğuna işaret etmekte. Sektör bu hızla büyürse sadece Band değil bunun gibi birçok altcoin de ciddi yükselişler yakalayabilir.  Coinmarketcap de bedava BAND dağıttığını açıklayarak önümüzdeki günlerdeki ralliye erken başlanmasını sağlayabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.