X


Yine Yeni Yeniden YouTube!

YouTube bir kanala daha engellemeler uyguladı!
08:19
7 Eylül 2020

Ortaya çıkan son haberlere göre, YouTube’da kripto paralar hakkında video paylaşımları yapan Sunny Decree’nin canlı yayını Youtube tarafından kesildi. Popüler video paylaşım platformunun canlı yayını “zararlı ve tehlikeli” içerik” sebebiyle kestiği ifade ediliyor.

YouTube Engeli

Sunny Decree’nin 5 Eylül’de paylaştığı bir tweet’e göre, video paylaşım platformu İngilizce kanalındaki en son canlı yayınını durdurdu. Buna ek olarak yapılan açıklamalar göre Sunny Decree, benzer bir “suçun” sonucunda kanalında yapacağı canlı yayın, video yükleme ve paylaşma hizmetlerinin bir hafta askıya alınacağı konusunda da uyarıldı.

Öte yandan Sunny Decree’nin kanalı daha önce de YouTube tarafından hedef alınmıştı. Aralık 2019’da platform, kripto ile ilgili içeriğe sahip videoları gereksiz ve sebepsiz bir şekilde silmeye başladı. 123.000’den fazla abonesi olan Sunny Decree de dahil olmak üzere yüksek profilli kanalların videoları açıklama yapılmadan kaldırıldı. YouTube daha sonra bu durumu bir “hata” olarak adlandırdı ve videoların çoğunu geri yükledi

Bununla birlikte platform, periyodik olarak yayınlanan sahte kripto para giveaway dolandırıcılık videolarına yanıt olarak, kripto ile ilgili bir dizi kanalı hedef almaya da devam ediyor.

YouTube’un Kripto Engellemeleri

Haziran ayında platform, kripto para birimi web sitesi Bitcoin.com’un resmi kanalını “YouTube’un Hizmet Şartları’nı ihlal ettiği” gerekçesiyle kapatmıştı. Yapılan itirazın ardından kanal ve 40.000 abonenin tamamı iki gün sonra geri yüklendi.

YouTube’un kripto para birimine karşı garip tavrı konusunda benzer deneyimler de daha önce yaşandı.Ancak genel itibariyle Youtube benzer durumlarda yapılan itirazların ardından bunun bir hata olduğunu ifade ediyor ve kanalları eski haline getiriyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar