Yeni COVID Varyantıyla Aynı Adı Taşıyan Bu Kripto Para Yüzde 900’lük Ralli Kaydetti!

OMIC, WHO'nun yeni varyantı Omicron olarak adlandırılmasının ardından %900'lük bir ralli ortaya koydu.
15:50
29 Kasım 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Omicron (OMIC), Dünya Sağlık Örgütü’nün son COVID varyantına aynı adı vermesinin akabinde bu haftasonu %900’ün üzerinde artış kaydetti. Dünya, Afrika’da ortaya çıkan yeni bir COVID varyantının oldukça kritik tehlikeleriyle karşı karşıya kaldı. Bu tehdit finansal piyasaları alt üst ederken kripto para piyasası da en çok etkilenen sektörlerden biri oldu.

Omicron, İnanılmaz Bir Artış Yakaladı

Alfa, Beta, Omega ve Omicron gibi Yunan alfabesinden örnekler şirket, ilaç ve programlara ad vermek adına sıklıkla kullanılır. Omicron, Yunan alfabesinin on beşinci harfidir. Az bilinen bir kripto para birimi olan OMIC, WHO’nun yeni varyantı Omicron olarak adlandırılmasının ardından %900’lük bir ralli ortaya koydu.

Bu ralli, Dünya Sağlık Örgütü’nün tesadüfen yeni COVID varyantını Omicron şeklinde adlandırmasının ardından gerçekleşti. Omicron sahipleri için 27 Kasım öğle saatlerinde hareket başladı. OMIC 70 dolarlık direnci kırarak kısa sürede 187 dolara tırmandı. Daha sonra çılgın bir boğa koşusuna dönüşen hareket 242 dolara, daha sonra 689 dolara kadar ulaştı.

Geleneksel olarak WHO; etiketi, ayrımcılığı ve karmaşık isimleri önlemek adına virüsleri Yunan alfabesinin harflerinden adlandırır. Bu sefer organizasyon, Omicron adını seçti. OMIC, 400 dolar seviyesinden bir düzeltme ile 260 dolara kadar gerilese de 689 dolara kadar yükseldi.

Omicron Nedir?

Omicron, bu ayın başlarında Arbitrum Network’te Olympus (OHM) fork’u olarak ortaya çıktı. OMIC, ekonomik dinamikleri aracılığıyla pay ve tahvil sahiplerini ödüllerinden merkezsiz bir rezerv para birimi protokolüdür. Şimdi ise OMIC, tüm zamanların en ölümcül altıncı pandemisi ile aynı adı taşıyor. Mevcut pandeminin arka yüzünde ün kazanmak, kripto para endüstrisinde hiç de yeni değil.

COVIDPunks, CryptoPunks NFT koleksiyonunun COVID temalı ürünüdür. Proje, işlem hacminde 1800 ETH’yi gördü. Dahası türünün tek örneği olan CryptoPunk 7523, Sotheby’s müzayedesinde 11.7 milyon dolara satıldı. NFT meraklıları bu ürüne COVID Alien lakabını taktı.

Satın almakla ilgilenen yatırımcılar için Omicron, Sushiswap‘ta mevcut. WHO, COVID varyantlarını Yunanca harflere göre isimlendirdiğinden belki bir sonraki kripto Omicron’dan sonraki haflerle adlandırılabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar