reklamı kapat

“Yatırım Dahisi”, Tercih Ettiği Kripto Paraları Açıkladı

Ünlü analist, yatırım yaptığı kripto paraları açıkladı.
18:36
11 Temmuz 2020

CNBC’nin önde gelen analistlerinden olan ve sektörde “yatırım dahisi” olarak tanınan Jon Najarian, Anthony Pompliano ile gerçekleştirdiği bir röportajında kendiyle ilgili sırları paylaştı. Najarian, hangi kripto paralara yatırım yapmayı tercih ettiğini ve bunun nedenlerini açıkladı. Şu sıralar lider kripto para birimi Bitcoin’in pabucu altcoin’ler tarafından tam anlamıyla dama atılsa da Najarian hala Bitcoin’e öncelik verdiğini ifade etti.

Najarian, Kripto Para Tercihlerini Açıkladı

MarketRebellion.com’un kurucu ortağı olan Najarian, en fazla Bitcoin  yatırımı ve alım satımı yaptığını vurguladı. Buna ek olarak ikinci sırada Ethereum, üçüncü sırada Stellar Lumen ve son olarak Litecoin alım satımı yaptığını belirten Najarian, piyasa değeri çok düşük olan kripto paralara pek fazla yaklaşmadığını vurguladı.

Tecrübeli yatırımcı aylık olarak portföyünün %5 ile %10 arasında kripto para yatırımı yaptığını vurguladı. Çok nadiren Ethereum dışındaki altcoin’lere yatırım yaptığını belirten kurucu, bunun risk taşıdığını ve her zaman Bitcoin’in daha iyi bir tercih olduğunu ima etti. İlk olarak Bitcoin’in 300 dolarlık birim fiyata sahip olduğu tarihlerde yatırım yaptığını belirten Najarian, o tarihlerde BTC’yi tam olarak anlayamadığını da itiraf etti.

Daha sonra BTC’nin 1.700 dolar olduğu tarihlerde tekrar yatırım yapan tecrübeli isim, Bitcoin 20.000 dolara çıktığında bile elindeki BTC’leri satmadığını ve daha fazla yükseleceğini beklediğini vurguladı. Bu kararından pişman olmadığını belirten Najarian, ilerleyen yıllarda Bitcoin‘in hala yükseliş potansiyeli taşıdığını düşünüyor.

Bitcoin fiyatının ciddi bir yükseliş elde etmesini bekleyenlerin sayısı artmaya devam etse de BTC fiyatı 9.000 dolar bandında sıkışıp kaldı. Yine de bu bekleyiş 2021 yılında meyvesini verebilir ve Najarian 20.000 doların üstünü görebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.