X


Yalnızca Bitcoin Kabul Eden Coffee Shop Açılıyor

10:37
2 Nisan 2015
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Bitcoin sistemi bir yandan gelişimini sürdürürken, bir yandan da, kripto paralar kullanılarak denenebilecek girişimler hayat bulmaya devam ediyor. En çok kullanılan Bitcoin faucetlerden biri olan BitcoinAliens, Bitcoin dağıtmaktan öte bir girişime imza atıyor.

Site tarafından yapılan açıklamada, New York’un merkezi Manhattan’da, Nisan’ın ilk haftası bir kahve dükkanı açılacağı duyuruldu. Bir kaç aydır bu proje üzerinde çalışan ekip, ödemelerde yalnızca  Bitcoin kabul eden bir konsept kurmayı hayal etmiş ve gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Evet yanlış duymadınız, bu cafede ne kredi kartı, ne de nakit para kullanılacak, yalnızca Bitcoin ile ödeme yapılabilecek. Konsept, kripto paraların bilinirliğinin az olması açısından ve büyük bir kitleye hitap edemeyeceğinden dolayı biraz iddialı olsa da, büyük bir tebriği hak ediyor.

Cafe içerisinde ayrıca farklı konseptler de düşünülmüş. Mekanda yer alacak gerçek oyunlarla, müşteriler hem eğlenecek hem de Bitcoin kazanabilecek. BitcoinAliens’ı tebrik ediyoruz, konuyla ilgili gelişmeleri gündeme getirmeye devam edeceğiz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar