X

Yakından Takip Edilen Analist Bitcoin için İddialı Konuştu: Ani ve Sert Olacak

Kripto para analisti ve stratejisti Cheds, Bitcoin trader'larını ve yatırımcılarını en büyük kripto parada düşüşün devam edebileceği ve düşüşün oldukça kısa süre içinde başlayabileceği konusunda uyardı.
11:30
28 Haziran 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Yakından takip edilen anonim kripto para analisti ve stratejisti Cheds, Bitcoin trader’larını ve yatırımcılarını en büyük kripto parada düşüşün devam edebileceği ve düşüşün oldukça kısa süre içinde başlayabileceği konusunda uyardı.

“Ayı Piyasası Devam Ediyor”

Kripto para analisti ve stratejisti Cheds, son strateji oturumunda, Bitcoin’in hala makroda düşüş trendinde olduğunu ve en büyük kripto paranın 17 bin 600 dolarla kaydedilen son en düşük seviyenin ardından başlattığı son rallisinin beklenmedik bir şekilde sona erebileceğini iddia etti:

Günlük grafiğe bakıyorum. Bu bir ayı piyasasının devamı gibi görünüyor. Bir ayı flaması çizebilirim. Bir ayı bayrağı çizebilirim. Yükselen bir kama çizebilirim. Şu ana kadar olanlar küçük bir rahatlama rallisi gibi geliyor. Düşüş trendi hacimi, standart hacim trendi var, yani bu kanalın yapılmasına bir ila iki gün kaldı. BTC’nin harekete geçmesine bir ila iki gün kaldı.

Cheds, yakın zaman önce 265 binden fazla Twitter takipçisine Bitcoin grafiğindeki ayı flaması veya yükselen takozunun kırılmasının BTC’yi 2022’nin yeni dip seviyelerine götürebileceğini öne sürmüştü:

BTC, rahatlama rallisinden sonra günlük üstel hareketli ortalama sekizde tepeyi gözlemliyor. Yapı bir ayı flaması olarak görülebilir veya eğilim devam ederse, düşük tepe oluşumlarında ölçülen hareketle yükselen kama bayrağı görülebilir.

Cheds, ayın başında Bitcoin’in 12 bin dolarda dibe vurması ihtimalinin oldukça güçlü bir ihtimal olduğunu iddia etmişti.

Bitcoin’de Son Durum

En büyük kripto para Bitcoin, yazım sırasında günlükte yüzde 2’nin üzerinde kayıpla 20 bin 876 dolardan işlem görüyor. Toplam piyasa değeri 400 milyar doların altına, 398 milyar dolara düşen BTC‘nin haftalıktaki kaybı ise yüzde 1,05.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar