reklamı kapat

XRP Yatırımcıları Yeni Bir Dolandırıcılık Yönteminin Hedefinde Kaldı

XRP yatırımcılarını hedef alan dolandırıcılık yöntemi ortaya çıkartıldı.
20:45
30 Haziran 2020

Toplam piyasa değerine göre en büyük dördüncü kripto para birimi XRP yıl boyunca ciddi bir düşüş yaşadı ve hala tam olarak düşüş trendinden kurtulabilmiş sayılmaz. Buna rağmen XRP topluluğunun ve yatırımcılarını hedef alan dolandırıcılık yöntemlerinde ve dolandırıcıların sayısında tam tersi bir artış olduğu görülüyor.

Önde gelen XRP yatırımcılarından birisi olan Tiffany Hayden tarafından paylaşılan bir uyarıya göre, XRP yatırımcılarına gönderilen bir e-posta çeşidi, dolandırıcıların yeni yöntemini ortaya koymakta. Kendisine gönderilen bu e-postanın gereksiz mail kutusunu aşıp gelen kutusuna girmeyi başardığını belirten Hayden, birisinin bu dolandırıcılığa kandığını ve bu sebeple kendisini uyarmak için bu e-postayı gönderdiğini belirtti.

XRP Yatırımcılarına Dolandırıcılık E-Postası Atılıyor

Tiffany Hayden’in gönderisinin altına yorum yapan onlarca XRP yatırımcısı kendilerine de benzer bir e-posta gönderildiğini rapor etmekte. İlgili gönderiye bakıldığında bunun Ripple tarafından gönderildiği gözükse de adreste basit bir yazım değişikliği yapıldığı görülüyor. Proof-of-Keys yani herkesin kendi XRP’sini depolaması ve borsalardaki XRP miktarının çekilmesi temalı bu gönderi, tahmin edileceği gibi kullanıcıların özel anahtarlarını talep etmekte.

Ripple tarafından yapılan ek açıklamada da böyle bir e-postanın kendileri tarafından gönderilmediği ve kullanıcıların bu tip durumlara karşı dikkatli olmaları gerektiği vurgulandı.

XRP dolandırıcılıklarının sayısı fiyat düşse bile uzun bir süre boyunca azalmayacak gibi gözüküyor ve yatırımcılar bu konuda dikkatli olmak zorunda.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.