X


XRP (Ripple), Enjin Coin (ENJ) ve Vechain (VET) Teknik Analizi

XRP, ENJ ve VET hakkında teknik analiz verileri ile uzman görüşleri.
20:36
9 Nisan 2021

Kripto para piyasası 2021 Nisan ayının ilk çeyreğindeyken altcoinler bir düzeltmeye gitse de yükseliş trendine devam ediyor. Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) dominansı %56 seviyelerindeyken bazı altcoinler önemli direnç noktalarını kırarak adından söz ettirdi. Bunlardan birkaçı XRP, Vechain ve Enjin olarak göze çarpıyor. XRP 3 yılın ardından 1 doları aşarken bu seviyede tutunmaya çalışıyor. VET, önemli bir yükseliş performansına imza attı. Enjin ise Polkadot tabanlı bir NFT platformu oluşturması haberiyle gündeme gelmiş ve rekor kıran altcoinlerden biri olmuştu.

XRP

SEC davasının etkileri XRP fiyatını dip seviyelere çekmişti. Ancak XRP gerek dava gelişmeleri gerekse de yatırımcılar tarafından arkasına aldığı rüzgarla geçtiğimiz günlerde 1 dolara kadar tırmandı. XRP fiyatının 1 doları görmesinin ardından bir düzeltmeye gidilmesi fiyatı 0.90 dolara kadar çekti. Ancak XRP fiyatı 1 dolar seviyelerinde işlem görmeye devam ediyor. Teknik analiz verileri kısa vadede bir miktar düşüş görebileceğimizi işaret ediyor. Parabolik SAR göstergesi bunu doğrularken sinyal çizgisi MACD’nin üzerinde seyrediyor. Bununla birlikte bazı uzmanlar beklenen düşüşe rağmen XRP’nin önümüzdeki dönemde daha fazla kazançlar elde edeceğini ileri sürdü.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Vechain (VET)

Vechain, yıl başından bu yana önemli yükselişler kaydetti. Nisan ayına da hızla giren VET, %15’in üzerinde fiyat artışıyla dikkatleri üzerine çekti. VET, 0.123 dolarlık seviyesiyle yeni bir rekora imza attı. Altcoin piyasası yükseliş trendindeyken grafikler verilerine göre yön tayin etmek bir hayli zorlaştı. Bununla birlikte altcoin piyasasında son birkaç saatlik zaman diliminde işlem hacimleri önemli ölçüde düştü.

Bollinger Bantları bir miktar yaklaşırken, Chaikin Para Akışı kısa bir düşüşün ardından toparlanıyor. Bir kripto topluluğu anketinde Vechain, son fiyat performansına göre kripto para piyasasında değeri farkedilmeyen projelerden biri olarak adlandırıldı.

Enjin Coin (ENJ)

Enjin, geçtiğimiz birkaç günde piyasada güçlü performans sergileyen kripto para birimlerinden biri oldu. ENJ 48 saatte %60’ın üzerinde artış kaydetti. Bununla beraber, bu yükseliş trendi kripto para piyasasının düzeltme yaptığı bir seansta geldi. RSI, aşırım alım bölgesinde seyrediyor. Müthiş Osilatör, Enjin’in arkasındaki önemli ivmeyi gösteriyor. Enjin geçtiğimiz hafta, Polkadot tabanlı bir NFT platformu oluşturmak için 19 milyar dolar topladı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar