reklamı kapat

XRP Hakkındaki Kötü Haber, Kurucu Ortaktan Geldi

Jed McCaleb XRP satışlarını arttırdı mı?
15:44
4 Ağustos 2020

Toplam piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimi XRP’nin son günlerde inanılmaz bir yükseliş trendi içerisine girdiği bilinen bir gerçek. 0,20 dolar seviyesinin altından yükselişe geçen XRP, 0,32 doların üstüne kadar çıkmayı başararak birçok direnç noktasını kırdı.

Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle son 24 saatte %4 artış elde eden XRP, 0,32 dolar desteğinin ise altına inmiş gibi gözükmekte. 0,32 dolar direncinin üstüne çıktıktan sonra görülen bu düşüşün en büyük sebebi ise Ripple kurucu ortağı Jed McCaleb olabilir.

Jed McCaleb XRP Yatırımcılarını Kızdırıyor

Jed McCaleb’in XRP satışları daha önce de yatırımcıların başını ağrıtmış ve fiyatı dip noktalara kadar sürüklemişti. Ripple ile 2016 yılında yapılan anlaşma gereğince sadece günlük ticari hacmin belli bir oranı kadar satış yapabilen McCaleb’in 2020 yılındaki satış oranı tam anlamıyla rekor kırdı.

Whale Alert tarafından yapılan açıklamaya göre toplam 9 milyar adetlik XRP bakiyesi bulunduğu bilinen McCaleb bu yıl XRP satışlarını %266 arttırdı. Ünlü kurucunun her gün 1,75 milyon adet yani yaklaşık 375 milyon dolarlık XRP satarak fiyatı baskıladığı görülüyor.

XRP fiyatının hacmi artarken satış miktarını arttıran McCaleb’in fiyat üzerinde ciddi bir etkiye sahip olduğunu söylemek mümkün. XRP fiyatının bugün itibariyle durgunlaşmasının ise dün açıklanan rapor ve satış miktarının artmasının anlaşılması ile ilgisi olduğu düşünülmekte.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.