X


XRP Güncel Yorum : Ripple Davası Öncesinde XRP Alınır mı?

XRP güncel yorumları fiyat için neye işaret ediyor?
20:30
10 Şubat 2021

Toplam piyasa değerine göre en büyük beşinci kripto para birimi XRP, bugünkü ani düşüşe rağmen tutunmayı başardı. XRP fiyatının birkaç hafta önce 0,26 dolar seviyesinden bir anda 0,50 dolar seviyesine kadar çıkması ise yatırımcılara bu tutunma öncesinde umut vermişti. Peki XRP güncel yorumlara bakıldığında bu seviyeden XRP alımı yapmak ne kadar mantıklı gözüküyor?

XRP Güncel Yorum

Aslında XRP yatırımcıları bugün olumsuz bir haber ile güne uyandı. 2018 yılında Ripple’a karşı Bradley Sostack tarafından açılan toplu davada yeni bir talep gündeme geldi. Sostack, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından açılan davanın kendi davası ile ilgili olduğunu vurgulayarak kritik bir talepte bulundu.

SEC davası ve kendi davasının yakın olduğunu belirten Sostack, Ripple ile SEC arasındaki bütün e-posta görüşmelerinin ortaya dökülmesini istiyor. Sostack’ın talebine henüz yanıt verilmese de bunun Ripple için kötü bir hamle olduğu söylenebilir. Öte yandan XRP yatırımcılarının asıl odaklandığı Ripple dava tarihi için çok az bir süre kaldı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

XRP/USD Teknik Analizi

22 Şubat olan XRP dava tarihine bu kadar az bir süre kalmışken XRP alımı yapmak oldukça risk taşıyor. XRP/USD işlem çiftinin son aylardaki volatilitesi ve dakikalar içerisinde sert düşüş yaşayabilmesi de bu riski arttırmakta. Analistlerin XRP yorumlarına bakıldığında ise yükseliş beklentisinin arttığı görülüyor.

Kripto para analisti Grekor KN, XRP fiyatının aynı direnci 4. kez test ettiğini belirtti. Direncin kırılması ise analiste göre 0,58 dolar seviyesinin görülmesini sağlayabilir. XRP fiyatı daha önce 0,58 dolara kadar yükseldiğinde devamında 0,70 dolar seviyelerine kadar çıkmıştı.

XRP Alınır mı?

XRP davasından gelecek olumlu bir haber ise fiyatın bu yükselişini 1 dolar ile taçlandırmasını sağlayabilir. Tabii ki XRP/USD işlem çifti için davadan gelecek olumsuz bir haber yeniden 0,27 dolar seviyesinin bile altına iniş anlamı taşıyor. Bu sebeple dava öncesinde XRP konusunda adım atmak bir hayli tehlikeli olabilir.

Analistler ise XRP için asıl önemli tarihin 15 Şubat olduğuna dikkat çekmekte. 15 Şubat tarihinde tarafların arabulucuyu tercih edip etmeyeceği belli olabilir ve XRP buna göre kırılım yaşayabilir.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar
 • Murat Demireğer
  3 ay önce

  XRP / BTC – durumunda Boğaların 1000 SAT’ın Üzerinde Kalma Savaşı var. Temel Destek Seviyeleri: 1000 SAT, 980 SAT, 867 SAT.
  Anahtar Direnç Seviyeleri: 1200 SAT, 1300 SAT, 1550 SAT.
  Dün, 1000 SAT’ın altına düştü ancak 980 SAT (.786 Fib Retracement) civarında destek bulmayı başardı. Bugün, 1000 SAT’ın üzerinde hala. Dava nasıl sonuçlanırsa sonuçlansın 1000 Sat civarında kalacağı için 0,27 seviyelerini göreceğini düşünmüyorum

  6