X


XRP Fiyatını Etkileyecek Gelişme: Ripple (XRP) Balinalarından Olağanüstü Hareketlilik!

Ripple balinalarının sayısında yeni rekor!
17:21
11 Aralık 2020

XRP yatırımcılarının beklediği Spark airdrop programına 24 saatten az bir süre kaldı ve bunun öncesinde balinaların hiç olmadıkları kadar hareketli oldukları görülüyor. Veri analiz platformu Santiment, içerisinde 10 milyondan fazla XRP bulunduran cüzdan adreslerinin tüm zamanların rekorunu kırdığını açıkladı.

XRP Balinalarından Rekor Artış

Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 5,6 milyon dolara tekabül eden 10 milyon XRP, kesinlikle çok büyük bir miktar. En az 10 milyon XRP’ye sahip olan cüzdanların sayısının 339’a yükselmesi ve rekor kırması ise balinaların derin sulardan çıktığını gösteriyor. Son 3 haftalık süre içerisinde bu cüzdanların sayısında yaklaşık %10’luk bir artış yaşandığı görülüyor.

XRP balinalarının sayısındaki asıl yükseliş ise Kasım ayının başlarında kendini göstermeye başlamıştı. Sanntiment sadece son 3 haftada %10’luk artış olduğunu ve bunun sadece göz önündeki verilerden ibaret olduğunu vurgulamakta. Tabii ki balinaların sayısında böylesine artış yaşanmasının temel sebebi Flare Network tarafından yapılacak olan Spark (FLR) airdrop programı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

FLR Fiyatı Ne Olacak?

Yaklaşık olarak 10 milyon XRP’si bulunan bir kişi, FLR’nin değeri henüz bilinmese de bunun 0,010 dolar gibi komik bir seviyeden piyasaya sürülmesinde bile en az 100.000 dolar gelir elde edebilecek. Tabii ki sadece XRP cüzdanlarının sayısı değil, buna bağlı olarak kripto para borsalarına XRP gönderimi de son zamanlarda hız kazandı.

xrp

Coinbase, Bitfinex, Binance ve bunun gibi birçok önde gelen kripto para borsası büyük bir heyecanla beklenen etkinliği desteklediklerini açıkladı. Bugün çekilecek olan snapshot sonrasında XRP yatırımcılarına 1:1 oranında FLR  tokenleri dağıtılacak. Dağıtımın hepsi ilk günden bitirilmeyeceği ve bunun bir süre daha devam edeceği belirtildi.

Ripple Çalışanları da Airdrop Programına Katılıyor

Sadece yatırımcılar değil aynı zamanda Ripple çalışanları ve kurucu ortaklar da bu airdrop etkinliğinden faydalanabilecek. Yani devamlı olarak XRP satarak fiyatı baskılayan Jed McCaleb, bu airdrop ile milyarlarca FLR tokenine sahip olacak. Bu durum XRP yatırımcılarının tepkisini çekse de Flare Network’ün airdrop programı bütün XRP yatırımcıları için uygulanacak.

Yatırımcıların Spark airdrop programına katılıp FLR tokenlerini alması için yapmaları gerekenler ise oldukça basit. Bu programı destekleyen borsaya fon göndermek ve bu fonlarla işlem yapmamak, yeterli olacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar