XRP Fiyatı Yeniden Düşüşe Geçti: XRP Fiyatı İçin Ralli Umutları Bitti mi?

Özet

  • Toplam piyasa değerine göre beşinci büyük kripto para birimi XRP, son 24 saat içinde %4,3 değer kaybetti; 7 günlük durum ise %6,3'lük kayba ulaştı.

  • Ünlü kripto para analisti Michael van de Poppe'nin düşüşe işaret ettiği XRP, kritik destek noktasının da altına inmeye başladı; şu anda 0,59 dolardan işlem görüyor ve 0,58 dolar desteği direnmeyi sürdürüyor.

  • XRP'nin ideal alım noktası 0,55 dolar ila 0,58 dolar aralığı olarak değerlendiriliyor.

  • Piyasaya etkisi: olumsuz
13:00
16 Ağustos 2023

Toplam piyasa değerine göre en büyük beşinci kripto para birimi XRP, ne yazık ki son 24 saat içerisinde en çok değer kaybedenler arasında yer aldı. XRP son 24 saat içerisinde %4,3 değer kaybederken 7 günlük durum ise %6,3’lük değer kaybına ulaştı. Top 10 içerisinde XRP’den daha çok değer kaybeden tek bir kripto para birimi var ve bu da Dogecoin (DOGE) olarak görülüyor.

XRP Fiyatı Düşüyor

XRP’nin bu düşüşü birçok yatırımcının aklına XRP yükselişinin bitip bitmediği sorusunu getirdi. XRP son dönemde bir haber ile ciddi yükseliş elde edip neredeyse 1 dolar seviyesine gelse de önce kademeli olarak 0,6 dolar seviyesine indi. Şimdi ise durum daha kötü gözüküyor.

XRP son zamanlardaki yatay seyrini bir anda düşüşe çevirdi. 13 Temmuz tarihinden beri görülen olumlu gidişat böylece bozuldu ve kritik destek noktasının da altına inildiği görülüyor. Ünlü kripto para analisti Michael van de Poppe ise yakın zamanda yaptığı açıklamada bir düşüşe işaret etmişti. Ünlü isim, XRP’nin kritik desteği kaybedebileceğini kendi grafiğinde gösterdi ve yine haklı çıktı.

Poppe bu gönderisinde 0,56 doları iyi bir giriş ve alış noktası olarak değerlendirdi. Bu da aslında 0,63 dolarda olan fiyatın düşeceği anlamına geliyordu ve beklenen oldu. XRP an itibarıyla 0,59 dolardan işlem görüyor ve 0,58 dolar desteği direnmeyi sürdürüyor. Buna rağmen bütün piyasada görülen düşüşün etkisini artırması durumunda fiyat beklendiği gibi 0,56 dolara kadar çekilebilir.

XRP Fiyat Tahmini

Kripto para sektöründeki düşüş genel bir hacimsizlikten kaynaklanıyor olabilir. Popüler kripto para analisti Tim de konu hakkında yaptığı açıklamada hacimsizliğe vurgu yaptı ve 0,55 dolara düşüş beklediğini aktardı. 2 günlük grafikten veri aktaran analist, piyasaya giriş yapmak için doğru zamanı beklediğini belirtti. Analiste göre XRP’nin ideal alım noktası ise 0,55 dolar ila 0,58 dolar aralığı ve fiyatın düşebildiği kadar düşmesi bekleniyor.

XRP, davadan gelen iyi haberi çok iyi kullanamadı ve yükselişi kalıcı hale getiremedi. Şimdi ise genel piyasa hareketleri tarafından ezilebilir.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar