X


XRP Fiyatı Nihayet Artıyor: Ripple Fiyatı Neden Yükseliyor?

XRP çok uzun zamandır 0,50 dolar ile 0,70 dolar bandında hareket ediyordu. Son rakamlar XRP’nin nihayet sıkışıklığı kırdığını gösteriyor. 
10:00
30 Temmuz 2021

Elde edilen son verilere göre, Ripple’ın en son üç aylık raporu, XRP’nin bu yılın ikinci çeyreğinde işlem hacminde büyük bir artış yaşandığını gösteriyor.

XRP Hacmi İki Katına Çıktı

Yapılan açıklamalara göre piyasa değerine göre altıncı en büyük kripto para birimi olan XRP, bu yılın ikinci çeyreğinde işlem hacminde büyük bir artış kaydederek 4,4 milyar doların üzerine çıktı. İlk çeyrekteki işlem hacminin 2,2 milyar dolar olduğu göz önüne alındığında artışın yaklaşık olarak iki kat olduğu anlaşılıyor.

Bunlara ek olarak Ripple’ın üç aylık raporuna göre ortalama olarak her ay bir milyar adet olmak üzere 3 milyar adet XRP token’ı da piyasaya sürüldü.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bunlara ek olarak Ripple yaklaşık olarak son 7 aydır ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile yasal bir savaş içinde bulunuyor. Bu süreç içinde Ripple, SEC’ten belirli dahili belgeler almaya hak kazanmak gibi pek çok zafer elde etti.

Dolayısıyla her ne kadar Ripple, hem yasal süreç sebebiyle hem de boğa koşusunda kendisinden beklenen performansı sergileyememesi sebebiyle kötü durumda görünse de aslında durum sanıldığı gibi değil. Bu durumun son zamanlarda fiyatlara da yansıdığı görülüyor.

XRP Fiyatı Artıyor

Yazının yayına hazırlandığı sırada 0,75 dolardan işlem gören XRP fiyatı son 1 hafta içinde yaklaşık olarak %25 artış yaşadı. Oranlar göz önünde bulundurulduğunda XRP’nin piyasa hacmi bakımından ilk on kripto para birimi içinde son bir haftada en iyi performans gösteren kripto para olduğu görülüyor.

Bu noktada analistler, günlük grafikte 19 Mayıs’tan bu yana Ripple için sert direnç oluşturan 50 günlük Basit Hareketli Ortalama’nın kırılmasının yükseliş sinyali olduğunu düşünüyor. Ancak yatırımcıların 0,70 dolar ve 0,68 dolarlık destekler konusunda dikkatli olmaları tavsiye ediliyor.

Eğer yükseliş hareketi devam ederse XRP’de bir sonraki direncin 0,90 dolar bandı olduğu dile getiriliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar