X


XRP Davası Öncesinde Kötü Haber: Jed McCaleb’in Ne Kadar XRP Satacağı Belli Oldu

Jed McCaleb, bu hafta yüklü XRP satışı yapacak.
16:46
14 Şubat 2021

XRP fiyatı bütün kötü haberlere rağmen yeniden dava öncesi seviyelerine yükseldi. Yaklaşan XRP davasının gölgesinde 0,60 dolara kadar çıkan XRP/USD işlem çifti, yeni öğrenilen bir kötü haber ile ise yeniden kızıla boyandı. Sabah saatlerinde toplam piyasa değerine göre en büyük dördüncü sıraya çıkan XRP, an itibarıyla tekrar beşinci sıraya düştü.

Jed McCaleb Yine Tehlike Saçıyor

XRP yatırımcılarına kötü haber olarak iletilen gelişme ise yine Jed McCaleb oldu. Ripple’ın kurucu ortaklarından olmasına rağmen daha sonra projeden ayrılıp rakip kripto para birimi Stellar Lumens’ı kuran Jed McCaleb, milyarlarca adet XRP’ye sahipti. McCaleb bunları satarak hem fiyatı baskıladı hem de devamlı olarak kazanç elde etmeyi sürdürdü.

xrp dava jed mccaleb

Jed McCaleb’in Ripple ile yaptığı anlaşma kendisinin sadece belirli miktarlarda satış yapabilmesini sağlıyor. Bu da hacim her arttığında ve fiyat yükseldiğinde ünlü ismin satış yapmasını sağlıyor. McCaleb, yeni çıkan bilgilere göre bu hafta neredeyse her gün 38.345.406,53 XRP satışı yapabilir.

166 Milyon Dolarlık XRP Satacak

Aktarılan son bilgilere göre McCaleb’in bu hafta gerçekleştireceği XRP satışının toplam bedelinin 166 milyon dolara denk geleceği tahmin ediliyor. Tabii ki bu XRP’nin 0,60 dolarlık fiyatı hesaplanarak elde edilen bir fiyat. XRP fiyatının düşmesi veya yükselmesi bu durumu değiştirebilir.

Ripple kurucu ortağı bu hızla XRP satmaya devam ederse Mayıs ayı bitmeden elindeki 2.9 milyar XRP tamamen bitebilir. Bu da Mayıs 2021 dönemine kadar XRP fiyatının devamlı olarak baskılanacağını gösteriyor. Eğer Jed McCaleb bunun yarısı hızında satış yaparsa Temmuz 2021 gibi elindeki XRP’ler bitebilir.

Ünlü ismin elindeki XRP’lerin biteceği tarihler oldukça yakın olsa da dava öncesinde böylesine bir hızla XRP satılması fiyatı ciddi anlamda maniple edebilir.  XRP fiyatının son 24 saat içerisinde yeniden düşüş yaşaması ise bunun etkilerini ortaya koyuyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar