X


XBT / USD Haftalık Bitcoin Teknik Analizi 12.10.2015

09:09
12 Ekim 2015
Okuma Süresi: 2 Dakika

XBT/USD paritesinin günlük fiyatları ile haftalık yaptığımız analizde, geçtiğimiz hafta 240$ seviyesinin üzerinde başlayan fiyat, bu seviyelerin üzerinde kalmayı başardı.

An itibari ile 247$ seviyesinde olan fiyat Parabolik SAR, 20 günlük hareketli ortalama, 50 günlük hareketli ortalamaların üzerinde seyretmektedir. Eğer günü bu seviyelerden kapayabilirse 200 günlük hareketli ortalamanın üzerine çıkacaktır. Hafta içerisinde 20 günlük hareketli ortalama, 50 günlük hareketli ortalamayı yukarı yönlü kırmıştır. Fiyat bu seviyelerde devam eder ve 250$ seviyesinin üzerine çıkarsa bir sonraki hedefi 270$ seviyesi olacaktır.

Ancak volüm ossilatörü mevcut harekete gerekli desteği vermemektedir. Hacim bu süreçte düşük seyretmektedir. Eğer hacim tarafından bir destek gelmez ise hareketin devamlılığı olmayabilir. Diğer taraftan Heiken Ashi indikatörü 19 gündür alım yönünde sinyal üretmektedir. İstatistiksel olarak bu kadar uzun süre alım yönünde sinyal üretmesi, hareketin ara vermesi ihtimalini doğurmaktadır. Açıkçası kar realizasyonu gelebilir.

Aşağı yönlü hareketlerde 220$ önemli bir destek olarak aşağıda durmaktadır. Bu seviyelere doğru yaşanacak bir geri çekilme durumunda alım yönünde pozisyonlar düşünülebilinir.

Yardımcı indikatörlere baktığımızda hepsinin alım yönünde olduğu, hatta aşırı alım sinyali verdiği gözlenebilir.  Olası bir kar realizasyonu düşünülmelidir. Kar-zarar durdurma açısından direnç ve destek seviyeleri takip edilmelidir.

Yukarı Yönde Direnç : 250$ – 270$ – 300$

Aşağı Yönde Destek : 220 $ – 200 $ – 188$

Diğer indikatörler;

RSI(14)                 62.911   Al

STOCH(9,6)        80.646   Aşırı alım

STOCHRSI(14)   84.125   Aşırı alım

MACD(12,26)    3.540     Al

Williams %R       -8.494    Aşırı alım

CCI(14)                 125.60   Al

Heiken  Ashi                      Al

https://www.tradingview.com/x/bWv7QYVY/

Yasal Uyarı

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir!

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar