X


Bitcoin Ödemelerinde POS Makineleri Devreye Giriyor

15:21
8 Ekim 2015
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Bitcoin ve kripto para ödemelerinin POS cihazlarıyla yapılabilmesini sağlayacak yeni proje Bitpay ve Ingenico işbirliğiyle Barcelona’da yapılan Blockchain haftasında duyuruldu. Ingenico terminal ICT250 adlı cihaz Bitcoin ödemelerini kolayca gerçekleşmesini sağlıyor.

Bu yeni teknolojiyle birlikte Ingenico terminallerinden ürünlerin satışı çevrimdışı olarak yapılabilecek. Bitpay hali hazırda dünya çapında 100,000’den fazla e-ticaret şirketine Bitcoin ile ödeme almalarını sağlıyor ve yıllık 100 milyonlarca dolar değerinde işlem yapıyor.

Bu yeni gelişme, mağaza veya dükkan olarak geleneksel yollarla hizmet veren tüm firmaların kolayca kripto para kabul edebilmesini sağlayacak. Böylelikle Bitcoin ve diğer kripto paraların yaygınlaşması hızlanacak.

Dünyada Bitcoin kabul eden geleneksel mağaza ve dükkanlar bulunuyor; fakat bu cihaz ile tüm işlemlerin daha güvenli, hızlı ve basit bir şekilde yapılabilmesi hedefleniyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar