X


XBT / USD Haftalık Bitcoin Teknik Analizi 01.06.2015

09:22
1 Haziran 2015
Okuma Süresi: 2 Dakika

XBTUSD paritesinin günlük fiyatları yaptığımız analizde geçen haftalarda 240$ seviyesini deneyen fiyat, bu seviyelerin üzerinde tutunamadı. Tekrardan daha önce belirttiğimiz 230$ destek seviyesine yatay hareketler ile geriledi. Şu anda 20 ve 50 günlük hareketli ortalamalar ile Parabolik SAR ın altında seyretmektedir.

Diğer taraftan geçtiğimiz haftalarda oluşan yükselen üçgen formasyonu halen devam etmektedir. Bu formasyonun oluşturduğu üst ve alt bantların yukarı veya aşağı kırılması durumunda hareketin yönünün netleşeceği söylenebilir.

Eğer geçtiğimiz haftalarda da ilettiğimiz gibi fiyat 240$ seviyesinin üzerine çıkar ve tutunursa oluşan yükselen üçgen formasyonun yukarı yönlü kırılması söz konusu olabilir. Bu durumda teknik olarak harketin yönünün yukarıya doğru değiştiği söylenebilir. Aşağı yönlü hareketlilikte ise 220$ seviyesi yani oluşan yükselen üçgenin alt bandının aşağı yönlü kırılması durumunda, hareketin yönünün aşağı doğru değiştiği söylenebilir.

Her iki yönde de direnç ve destek seviyeleri takip edilip, kar-zarar durdurma noktaları iyi değerlendirilmelidir. Özellikle eğer kısa pozisyon açabilecek araçlar ile alım-satım yapılıyorsa 220$ seviyesinin altında kısa pozisyonlar düşünülebilir.

Diğer indikatörlere baktığımızda çoğunluğunun al sinyali, yerine sat sinyali oluşturduğunu görebiliriz. Özetle fiyatın tekrardan 240$ seviyesinin üzerinde kalması önemlidir. Aşağı yönlü harekette ise 230$ seviyesi önemli bir destek seviyesi olabilir. Destek ve direnç seviyeleri hareketin yönünün tespitinde yardımcı olabilir.

Yukarı Yönde Direnç : 240$ – 250$ – 275$
Nötr Durumda Hareket Bandı: 188 $ – 300 $
Aşağı Yönde Destek : 220 $ – 200 $ – 188$

Diğer indikatörler;

RSI(14) 41.794 Sat
STOCH(9,6) 43.032 Sat
STOCHRSI(14) 0.000 Aşırı satım
MACD(12,26) 1.000 Al
Williams %R -94.960 Aşırı satım
CCI(14) -112.52 Sat
Heiken Ashi Sat

https://www.tradingview.com/x/sP0Pgqm3/

Yasal Uyarı
Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir!

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar