X


Wall Street Devleri Bitcoin’in Piyasa Hakimiyetini ve Altcoin Rallisini Yorumladı

Wall Street devleri düşüş yaşayan Bitcoin piyasa hakimiyeti konusunda değerlendirmelerde bulundu.
23:03
10 Mayıs 2021

JPMorgan stratejistleri, Bitcoin’in azalan piyasa hakimiyetini bir uyarı işareti olarak lanse etti. Bununla birlikte tarih, lider kripto paranın piyasa hakimiyetinin %40’ın altına düştüğü her seferinde güçlü bir şekilde geri döndüğünü gösteriyor.

Kripto Para Piyasasının Değeri 2.4 Trilyon Doları Aştı

Altcoin’ler toplam market kapitalizasyonuna 500 milyar dolar daha kazandırarak, toplam kripto para piyasası değerini 2.4 trilyon doların üzerine çıktı. Ethereum (ETH), Binance Coin (BNB) ve Dogecoin (DOGE) kripto para piyasasında en iyi performans gösteren altcoin’ler olarak göze çarpıyor. Öte yandan Bitcoin, gün içerisidne 60.000 dolar sınıra dayandı ancak bu yükselişi bir düşüş sekansı izledi. BTC fiyatı bu yazının kaleme alındığını an itibarıyla 56.850 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

Altcoin çılgınlığı devam ederken Wall Street devleri düşüş yaşayan Bitcoin piyasa hakimiyeti konusunda değerlendirmelerde bulundu. 2021 yılının başında %70’lik piyasa hakimiyet oranına sahip olan Bitcoin, %44’e kadar gerilemiş durumda. JPMorgan Chase & Co ve DataTrek Research LLC stratejistleri Bitcoin piyasa hakimiyetindeki düşüşü bir uyarı işareti olarak yorumladı.
JPMorgan baş stratejisti Nikolaos Panigirtzoglou, altcoin piyasasındaki rallinin daha çok bireysel yatırımcılar tarafından yönlendirildiğini belirtti.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bununla birlikte en büyük altcoin Ethereum’un piyasa hakimiyetini artırdığı görülüyor. ETH, gün içerisinde 4.214 dolara dokunarak tüm zamanların yüksek seviyesine ulaştı. ETH 5 aylık süreçte kazancını %480’e çıkarmayı başardı. Öte yandan Bitcoin 5 aylık zaman diliminde %100’lük artış kaydetti. Bu bağlamda, ETH fiyatının Bitcoin karşısında elde ettiği kazançlar oldukça önemli.

Yatırımcıların İlgisi Altcoin’lere Mi Kayıyor?

Wall Street analistlerinden bazı isimler yatırımcıların ilgisinin altcoin’lere kaydığını iddia etti. Bu doğru olsa da, büyük yatırımcılar hala Bitcoin ile ilgileniyor.

DataTrek kurucu ortağı Nicholas Colas, tarihi işaret ederek Bitcoin piyasa hakimiyetinin %40’a yaklaştığı dönemlerde güçlü geri dönüşlere imza attığını hatırlattı.

CryptoQuant CEO’su Ki-Young Ju, Bitcoin’in konsolidasyon döneminde olduğunu belirtti ve bunun bir zayıflık göstergesi olduğu iddiasını reddetti. Ju, BTC’de kaldıraçlı işlem oranının düştüğünden bahsetti. Bunun yanı sıra tüm gözlerin Ethereum’un üzerinde olduğunu dile getiren başarılı CEO, tüm bu ilginin Bitcoin’e döneceğini ileri sürdü.
Ayrıca Ki-Young Ju, boğa sezonunun devam ettiğini belirtti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar