reklamı kapat

Wall Street Destekli Blockchain Firması R3 Halka Arz Edilecek

14 Temmuz 2018
  • Kartal ParıltıKartal Parıltı

Birçok büyük kurumla bağlantısı olan Blockchain startup’ı R3 halka açılmak adına adımlar atacak.

Bloomberg’in anonim kaynaklı raporuna göre New York merkezli firma IPO düzenlemek adına danışmanlarla görüşmelere başladı. Çok sayıda potansiyel alıcının firmanın hisselerini zaman kaybetmeden satın almak için teklifte bulunduğu konuşuluyor.

R3 2014’teki kuruluşundan bu yana aralarında Bank of America ve Intel’in de bulunduğu tanınmış yatırımcılardan 120 milyon doların üzerinde fon topladı. Raporda R3’ye ne kadar değer biçileceğinden bahseldilmedi. R3 tarafından yapılan açıklamada “misyonumuz bütün iş dünyasına Blockchain çözümleri sunmak olacak” ifadeleri yer aldı.

Son zamanlarda ortaya çıkan söylentiler R3’nin iflasın eşiğinde olduğu yönündeydi ancak firma tarafından yayımlanan belgeler bu söylentileri boşa çıkardı. Aynı zamanda belgeler firmanın beklenen geliri elde edemediğini de kesinleşmiş oldu.

Diğer yandan R3 yetkilileri iyi yönde bir dönüm noktasının yaklaştığını düşünüyor. Bu hafta içerisinde R3 Corda adını verdiği yazılımının kurumlara yönelik sürümünü piyasaya sürdü. Geliştirdikleri yazılım “ilk Blockchain uygulamalı güvenlik duvarı” olarak tanımlandı.

Daha önce birçok kripto para şirketi halka arz edileceğini ve IPO hazırlıklarına başlayacağını açıkladı. Örneğin Kanada merkezli Coinsquare yakın zamanda Asya’ya genişleyeceğini ve IPO düzenleyerek 120 milyon dolar toplamayı hedeflediğini duyurdu.

En büyük ikinci ve en büyük üçüncü Bitcoin madencilik donanımı üreticisi Canaan Creative ve Ebang Communications halka arzlarını başlatabilmek için Hong Kong Menkul Kıymetler Borsası HKEX’e belgelerini iletti. İki firma da 1 milyar dolar ya da daha fazla fon toplamayı planlıyor.

En büyük madencilik şirketi Bitmain’e IPO öncesi oturumun sonuçlanmasının ardından 12 milyar dolar değer biçildi. Bitmain hisselerini HKEX aracılığıyla eylül ayında halka arz etmeyi planlıyor ve 30 milyar dolar ve 40 milyar dolar arasında bir piyasa değerine sahip olmayı bekliyor.

Kaynak: CCN.com

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.