X


Voyager Digital (VGX) Lisans Almayı Başardı! Bir İlk Oldu ve Fiyatı Hızla Yükseliyor!

Voyager Token (VGX) yükselişe geçti!
19:35
13 Ekim 2021

Avrupa sınırları dışında bulunan Voyager Digital kripto para hizmetleri için lisans almayı başardı. Bir ilki gerçekleştiren şirket Amerika merkezlidir. Avrupa ağırlıklı olarak kendi ticari bölgesinde bulunan şirketlerin bu tarz hizmetlerini destekliyor. Ancak Voyager Digital bunu kırdı ve hizmet lisansız aldı. Yaklaşık 60 farklı kripto paradan oluşan bir kripto para borsası bölgede hizmet verecek.

Voyager Digital Avrupa Lisansı Aldı

Yan kuruluşu olan LGO Europe ile Fransa ve Avrupa Birliği pazarına giren şirket Avrupalıların kripto paralara erişimini kolaylaştıracak. Şirket bugün Fransız düzenleyiciler Autorité des Marchés financiers ve Autorité de contrôle prudentiel et de résolution’dan resmi bir lisans onayı aldı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

VYGR.V koduyla Kanada borsasında işlem gören Voyager’in merkezi Amerika’da bulunuyor. Bu özelliği sayesinde de bir ilki başardı ve Avrupa dışında bulunan bir şirket olarak lisansını aldı. Ağustos ayının başlarında Voyager uluslararası ödemeleri kolaylaştırmak için kripto ödeme firması Coinify ile 85 milyon dolar değerinde bir anlaşma imzalamıştı.

Kripto Para Uygulaması Yakında Geliyor

Önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde şirket mobil uygulamasını da yayınlayacak. Böylece seçili Avrupa ülkelerindeki vatandaşlar kolayca kripto para ticareti yapabilecek.

Voyager Yöneticilerinden Lewis Bateman şunları söyledi:

“Avrupalı müşterilerimiz uygulama lansmanını dört gözle bekliyor. Kripto ekonomisi küreseldir ve Voyager daha geniş yelpazede her segment müşteriye hizmet vermek istiyor”.

Haberin etkisiyle birlikte Voyager Digital (VGX) fiyatı 2,5 doları geçti. Gün içinde 2,82 dolar ile mini bir zirve bile yaptı. Yaklaşık 280 milyon arzı bulunan VGX toplam 711 milyon dolar piyasa değerine sahiptir. Şimdilik sadece Binance ve UniSwap gibi birkaç borsadan alım yapılabiliyor.

Voyager Digital yıllık %12’ye varan kazanç oranlarıyla stake hizmeti de veriyor. Dünya genelinde şirketlere ve bireysel yatırımcılara hizmet veren marka aldığı bu lisansla birlikte düzenleyici risklerinden uzak güvenli kripto para hizmetini sunabilecek.

Elbette şirketin Avrupa pazarına bu denli sorunsuz genişleyebiliyor olması önümüzdeki yıl için VGX fiyat tahminlerinin de güncellenmesine sebep olacak.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar