X


Vitalik Buterin ve Elon Musk Bu Listede Buluştu! Listede Bulunan Tek Türk!

Elon Musk ve Vitalik Buterin'i buluşturan listede 1 Türk de bulunuyor!
22:10
15 Eylül 2021

Tesla CEO’su Elon Musk ve Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin ilk defa bu listede bir arada yer alıyor. Her yıl TIME dergisi tarafından belirlenen “en etkili 100 kişi” listesine giren iki ünlü isim kripto paraların ana akımdaki yerini de teyit ediyor. Arianna Huffington ve Reddit’in kurucu ortağı Alexis Ohanian tarafından yılın en iyi yenilikçileri ilan edilen iki isim kripto para yatırımcıları tarafından yakından takip ediliyor.

İçerik Rehberi

Elon Musk

Arianna Huffington, hayatın sınırlarını zorladığı için Elon Musk’a hayran olduğunu söylüyor. Tesla CEO’su daha önce bu listeye girmişti. Üzerinde çalıştığı çılgın projelerle ilgi odağı olan Elon Musk bu yıl kripto paralara olan ilgisiyle de popülerliğini artırdı.

Özellikle Dogecoin fanatikleri tarafından sıkı takip edilen Elon Musk piyasalar birçok olumlu/olumsuz katkıda bulundu. Çin yasakları öncesinde yaptığı açıklamalarla Bitcoin fiyatına damga vuran Musk daha sonra katıldığı The Bitcoin Word etkinliğinde fiyata yaptığı dumpları reddetti. Elon Musk, madencilerin daha fazla yenilebilir enerji kullanması halinde Tesla’nın yeniden Bitcoin ile araç satışı yapabileceğini duyurmuştu.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Vitalik Buterin

Reddit‘in kurucu ortağı Alexis Ohanian tarafından tavsiye edilen isim ise Vitalik Buterin oldu. Dünyanın en etkili 100 kişisi listesine giren Buterin hızla büyüyen bir zenginliğe sahip. Ohanian, Buterin’in hızla çoğalan paralarını izlemekten gurur duyduğunu söyledi.

Rus programcı Ethereum’un temellerini atan isim olarak biliniyor. Özellikle DeFi ve NFT sektörlerinin çılgın bir büyüme yaşamasıyla Ethereum ağı çok daha tercih edilen bir blockchain oldu. Dogecoin Father ve Ethereum Father ilk defa bir listede buluşmuş oldu.

Britney Spears, Simone Biles, Tom Brady, Donald Trump ve Tucker Carlson en etkili 100 isim arasında sayılıyor.

Peki bu listede bu yıl hiç Türk yok mu? Elbette var listeye sadece 1 Türk girebildi. Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) Başkanı Fatih Birol bu yıl 18’incisi yayınlanan listede yerini aldı. ABD İklim Özel Temsilcisi John Kerry, TIME dergisinde Fatih Birol’dan övgüyle bahsetti. Fatih Birol küresel karbon emisyonuyla alakalı yaptığı çalışmalarla tanınıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar