Visa’nın Kripto Başkanı Cuy Sheffield, NFT’lerin Benimsenme Oranlarına Katkısına Değindi

Cuy Sheffield, NFT'lerin müzik, sanat, kültür ve sporla ilgilenen insanlara kripto para piyasası kapılarını açtığını aktardı.
18:05
10 Kasım 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Visa’nın Kripto Başkanı Cuy Sheffield, NFT dünyası sayesinde sanat, müzik ve kültüre meraklı kişilerin kripto para birimi endüstrisine dahil olduğunu belirtti. NFT sektörü, günbegün büyümeye devam ederken birçok uluslararası şirketin dikkatini çekiyor.

Visa’nın Kripto Şefi, NFT’ler Hakkında Görüşlerini Aktardı

Çok uluslu finansal hizmetler şirketi Visa’nın üst düzey yetkililerinden Cuy Sheffield, NFT‘lerin müzik, sanat, kültür ve sporla ilgilenen insanlara kripto para piyasası kapılarını açtığını aktardı. Bununla birlikte Sheffield, Dogecoin ve Shiba Inu gibi meme coin’lerin toplulukların dikkatini çekerek benimsenme oranını arttırdığını kaydetti.

Singapur Fintech Festivali’ndeki yakın tarihli bir panelde Visa’nın üst düzey yöneticisi ve şirketin kripto departmanının başkanı Cuy Sheffield, NFT‘lerin kripto para vagonunda yeni katılımcıları cezbettiğini bildirdi. Cuy Sheffield NFT’ler ile ilgili görüşlerini belirtirken şunları kaydetti:

Kripto kültürel hatta havalı hale geliyor. Eskiden kripto paralara yatırım yapıyorsanız biraz tuhaf görünürdünüz.

Bunun yanı sıra Coinhako’nun kurucu ortağı Yusho Liu’nun iddiası ise farklı bir bakış açısından kaynaklandı. Liu, Dogecoin ve Shiba Inu‘nun öncülüğünü yaptığı meme coin’lerin benimsenme oranlarını önemli derecede artırdığını kaydetti. Singapur’un yatırım şirketi Temasek direktörü Kevin Lim, meme coin’lere yönelik büyük talebin esas olarak insanların spekülasyon ile para kazanma isteğinden kaynaklandığını öne sürdü.

NFT Sektörü Günbegün Büyüyor

NFT konusuna dönecek olursak bu yıl birçok ünlü müzisyen, oyuncu ve spor kulübü dijital koleksiyonlarını piyasaya sürerek NFT çılgınlığına katıldı. 15 kez Grammy ödüllü Eminem, Shady Con adlı single’ını NFT formunda piyasaya sürmek için Nifty Gateway ile ortaklık kurdu.

Bununla birlikte ünlü yönetmen Quentin Tarantino, efsane kült yapım Pulp Fiction’ın kesilmeyen sahnelerini NFT koleksiyonu olarak piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Bu ve bunun gibi yüzlerce örnek verilebilirken NFT sektörü, her geçen gün büyümeye devam ediyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar