X

Visa Kart, Müşterilerine 90 Gün İçinde Ciddi Sayıda Bitcoin (BTC) Kazandırdı!

Sadece 3 ayda ciddi miktarda Bitcoin (BTC) dağıtıldı. Aktif müşteri sayısı sizi şok edebilir.
21:55
13 Ekim 2021

Artık kripto paraların ana akım olduğu konusunda hemfikiriz, Visa gibi dev şirketler gayet normal şekilde Bitcoin ödüllü kartlar pazarlıyor. Bir zamanlar sadece suç ile anılan Bitcoin (BTC) nihayet hakkettiği değeri görmeye başladı. Bitcoin’in geleceğine inanan ve erken dönemde kripto odaklı ürünler üreten Visa sadece 90 gün içinde müşterilerine ciddi miktarda Bitcoin (BTC) kazandırdı.

Visa’nın Bitcoin Ödüllü Kartları

Bonus veya chip para her marka farklı isimler veriyor. Ancak sistem değişmiyor, yaptığınız alışverişlerden özellikle kredi kartı kullanarak yaptığınız işlemlerden belli oranda hediye kazanabiliyorsunuz. Bu bonuslar yıllardır müşterilerin daha fazla harcamaya teşvik edilmesi ve diğer rakipler arasındaki rekabetin körüklenmesi için kullanıldı. Örneğin birkaç kredi kartınız var ve siz giyim alışverişlerinde birini gıda alışverişlerinde ötekini kullanıyorsunuz. Elbette bunun sebebi farklı markaların değişen kampanyalarından dolayıdır. Böylece günlük alışverişinizi yaparken belli oranda tasarruf edebiliyor ve biriken bonuslarınızı toplu olarak kullanabiliyorsunuz.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Visa bunu bir adım ileriye taşıdı ve Bitcoin ödüllü ürününü duyurdu. Bu yıl başlatılan ürün sadece 90 gün içinde Visa müşterilerine 124 Bitcoin (BTC) kazandırdı. Belki rakam küçük görünebilir ancak hem kullanımın henüz tam anlamıyla yaygınlaşmamış olması hem de sınırlı sayıda müşteriye bunun sunulabiliyor olması daha büyük bir hacmin kapıda olduğunu gösteriyor.

Bitcoin Ödülleri Çok Daha İlgi Görüyor

BlockFi‘den gelen yeni verilere göre Bitcoin (BTC), havayolu millerinden veya diğer geri ödeme ödüllerinden çok daha çekici bir ödül oldu. Visa destekli Bitcoin ödüllü kredi kartları BlockFi Rewards Visa Signature Kredi Kartını sunmasının üzerinden üç ay geçti. Kart, daha geleneksel bir puan sistemi kullanmak yerine Bitcoin ödülleri sunuyor.

Müşteriler daha fazla Bitcoin (BTC) kazanmak için ödeme alışkanlıklarını da değiştirdi. Bitcoin ödülü veren karta daha fazla yüklendi ve 3 aylık verilere göre yıllık kart başı harcama miktarı 30.000 dolar ortalamasına yaklaştı. ABD vatandaşları için 2020 yılı ortalaması sadece 5111 dolarda kalmıştı. Yani Bitcoin ödüllü kartlar kabaca 6 kat daha fazla kullanılıyor.

Şimdilik sadece 50.000 müşterinin kullandığı Bitcoin (BTC) ödüllü kredi kartının giderek daha fazla müşteriye ulaşması bekleniyor. Kart sahipleri ortalama %3,5 oranında ödül kazanıyor ancak Bitcoin yükselişe geçtiği için bu rakam dolar bazında %4,25’e yaklaştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar