X


Visa CEO’su, Kripto Para Planlarını Duyurdu: “Büyük Şeyler Geliyor”

Visa CEO'sundan yeni kripto para açıklaması!
11:21
28 Nisan 2021

Kripto para sektörüne yönelik oldukça katı olan isimlerin başında gelen Visa CEO’su Al Kelly, şimdi ise kripto para sektörüne yönelik çok büyük planlarını açıkladı. CEO, 27 Nisan tarihinde gerçekleştirilen bir konferans görüşmesinde şirketin kripto para sektörüne yönelik planlarını gerçekleştirme konusunda çok kararlı olduğunun da altını çizdi.

Kripto Para Sektörünü Farklı Kategorilere Ayırdı

Visa aslında Bitcoin (BTC), stablecoinler ve merkez bankası dijital para birimleri hakkındaki planlarını uzun süredir hayata geçirmeyi planlamakta ve buna yönelik strateji hazırlıyor. Geçmişte de bu konuda açıklamalarda bulunan ve ödeme teknolojileri konusunda kripto paraları da kullanacaklarını belirten CEO, şimdi ise hedefine daha çok yaklaşmış gibi gözüküyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Kelly, geniş çaplı planda kripto paraların satın alınması ve bunlarla ödeme yapılması, finansal kurumlara kripto paralarla ilgili API desteği sağlanması, stablecoinlerle ödemeler yapılması ve merkez bankası destekli dijital para birimlerinin kullanılması konularını ayrı bir şekilde ele aldı. Kelly konu hakkında şunları ifade etti:

“Şu an bizim dikkatimiz sektörde gördüğümüz beş farklı fırsata çevrilmiş durumda ve ben bu sektörün bizim için çok büyük ve bizim önemli anlamda odaklandığımız bir alan olduğunu söyleyebilirim. Burası için planlarımız büyük.”

Merkez Bankası Destekli Dijital Paralar İçin Harekete Geçti

Visa CEO’su, merkez bankası destekli dijital para birimleri için merkez bankaları ile görüşmelerinin olduğunu ve bu konuda önemli bir adım atabileceklerini vurguladı. Tam olarak hangi merkez bankası ile görüşme yapıldığı açıklanmasa da özellikle Visa’nın Avrupa içerisindeki yetkinliği bilinen bir gerçek. Visa, bu dijital para biriminin hem tüketicilerin hem de merkez bankasının gözünde güvenilir olması gerektiğini vurgulayarak çalışmalarının böyle devam ettiğini belirtti.

Visa CEO’sunun kripto para sektörüne yönelik genel olarak büyük planlara sahip olduğunu açıklaması ise kripto paraların ana akım kabulü için önemli bir adım olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar