X


Visa Blockchain’e Dayalı Para Transferi Projesi İçin Çalışıyor

07:30
20 Kasım 2015
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Visa Avrupa, Blockchain şirketi Epiphyte ile yaptığı işbirliğin ürünü olan gerçek transfer işlemlerinin simülasyonu üzerine kurulu kanıta dayalı konseptin iki ay içinde hazır olacağını ifade ediyor.

Söz konusu işbirliğinden Bitcoin ve blockchain temelli yeni bir transfer çözümünün çıkması bekleniyor. Proje Visa’nın tecrübesiyle Epiphyte’ın blockchain bilgisini birleştiriyor. İki şirket de blockchain teknolojisinin; ödemenin tarafları için masraf, hız ve kullanım kolaylığı bakımından gelişmiş bir transfer hizmeti sunacağı konusunda hemfikir. Ama tek bir şartla: piyasaya hakim bir finans şirketi projeye dahil olursa.

Transferler her zaman Bitcoin’in en çok kullanılan tarafı oluyor. Dünya çapında evinden uzakta yaşayan 10 milyon kişi yakınlarına para gönderiyor. Western Union ve MoneyGram gibi şirketlerle yapılan gönderimler pahalı ve yavaş. Bitcoin ile yapılan gönderimler ise çabuk ve masrafsız.

Buna rağmen, bazı market liderlerine göre kripto para ülkeler arası para transferlerini hızlandırsa da ilk ve son aşamadaki yüksek meblağlı masraflardan ötürü transferleri daha ucuz hale getirmekte yetersiz kalıyor. Rebit.ph’nin kurucu ve yöneticilerinden Luis Buenaventure transfer masrafını düşürmenin tek yolunun parayı nakit yerine yerel bir dijital paraya çevirmek olduğunu düşünüyor.

Kaynak: Coinfox

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar