VeChain’in Yol Haritası Belli Oldu

21:00
21 Mayıs 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

VeChain (VEN) gelişim planını ve yol haritasını duyurdu. VeChain yaklaşık 9 ay önce ICO düzenlemişti, yayımlanan yol haritasının yanı sıra hedeflere nasıl ulaşılacağına dair detaylar da açıklandı.

Platform moda, lüks eşyalar, lojistik, otomotiv, nesnelerin interneti (IoT), resmi işlemler ve Blockchain kimlikleri üzerine gelişimler yapacak.

VeChain IoT teknolojisini kullanarak moda ve lüks eşyaların takibini yapmayı hedefliyor. Satın alınan eşyaların ömrünü IoT sayesinde takip edilecek ve tüketiciye satın alım sonrasında da destek sağlanacak. Ayrıca orijinal ürünler Blockchain üzerine kaydedilecek ve taklitçiliğin önüne geçilmiş olacak.

Gıda güvenliği günümüzde önemli konulardan bir tanesi. Çin içki piyasasının %30’una sahip bir firmanın şişe takiplerinin yapılması için VeChain Blockchain’i kullanılacak. Örneğin kırmızı şarap şişeleri bütün bilgileri ile kaydedilecek ve ithal veya ihraç edilirken kolayca takip edilebilecek.  Son olarak satış yapılacağı mağazalara dağıtım yapıldığı zaman stoklar Blockchain üzerinden görülebilecek. Tüketici akıllı telefonundan şişelerin üzerindeki IoT çiplerini okutarak şarap hakkında bilgilere ulaşabilecek.

Diğer yandan VeChain IoT teknolojisini ve Blockchain’i kullanarak yeni bir tedarik zinciri tasarlıyor. Bu tedarik zinciri farklı alıcılar arasındaki işlem sayısının artmasına sebep olacak. Ürünlerin dijital içerikleri çoğalacak ve ‘’kullandığın kadar öde’’ sistemine geçilecek. Aynı zamanda işlemler sadece insanlar arasından değil makineler arasında da gerçekleşebilecek.

VeChain VEN Hindistan’ın önde gelen kripto para borsalarından ZebPay’de listelendi. ZebPay VEN için kullanıcı cüzdanlarını devreye soktuğunu duyurdu. 22 Mayıs tarihinde yatırımcılar ZebPay üzerinden VEN alımı ve satımı yapabilecek.

Kaynak: ethereumworldnews

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar