Vechain’den Sağlam Adımlar, Umut Vadeden Gelişmeler

Vechain boğalarını harekete geçirebilecek birkaç neden bulunuyor.
09:00
28 Eylül 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Vechain için eylül ayı oldukça hareketli geçti. 1 Eylül’de Vechain ana ağını başlatan Vechain ekibi, ardından birçok anlaşma ve geliştirmeye imza attı.

Çin son yıllarda sanayisi aracılığıyla yaptığı gaz salınımını düşürmeye yönelik girişimlerde bulunuyor. Bu amaca yönelik olarak Carbon Bank projesi yürütülüyor. Geçtiğimiz günlerde Vechain BYD ile ortaklık anlaşması yapmıştı. BYD Çin’in en büyük elektrikli araç üreticilerinden bir tanesi. Ortaklığın gayelerinden birisi gaz salınımını kontrol altına almaktı. Milyonlarca otomobilin, trenlerin ve otobüslerin verileri Vechain’in Thor Blockchain’i kullanılarak takip edilecek. Bilgiler Thor üzerine yazılacak.

Çin’in Blockchain teknolojisine verdiği önem oldukça büyük. 2017 yılı içerisinde Çin dünyada en fazla Blockchain patenti alan ülke olmuştu.

Vechain ana ağı başlatıldıktan ve bütün token’lar bu ağ üzerine eylül ayı içerisinde geçirildikten sonra VET fiyatı 0,012 dolar seviyesindeydi. Fiyat tahmini yapmanın falcılık yapmaktan bir farkı yok ancak kripto dünyasında Ripple’ın geçtiğimiz günlerde yaşadığı artış gibi olaylar yaşanabiliyor. Bu açıdan Vechain de oldukça yüksek potansiyel barındırıyor. Haberin yazarı Vechain fiyatının 0,025 dolar ile 0,045 dolar arasına kısa bir sürede varabileceği tahmininde bulunmuş. Tabii ki kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

En nihayetinde birçok yatırımcı VET fiyatının VTHOR token’lerine göre değişeceğini düşünüyor. VET Blockchain’i VET başına 0.0042 THOR üretiyor ancak VTHOR fiyatı henüz belirlenmiş değil. Ana ağ başladığından bu yana THOR hacmi çok düşük olduğu için fiyat belirlenemedi. Şu anda sadece bir borsada işlem gören VTHOR Ekim ayında OceanEX’n açılmasıyla bu borsada da listelenecek. OceanEx Vechain Blockchain’ini kullanarak bir platform oluşturacak, kullanıcılar VTHO token’larını VET ile değiştirebilecekler. Böylece VET fiyatının yükselmesi bekleniyor.

Diğer yandan Vechain’in hizmet sunacağı kurumlar Vechain Blockchain’ini kullanabilmek için VTHO token’ları satın alacak. Eğer kurum diğer yolu seçerse VET satın alıp kendi VTHO’larını üretebilir. Bunun sonuncunda VET fiyatı artabilir. Vechain periyodik olarak VTHO token’larını yakacak. Daha çok token yakıldıkça token miktarı azalacağı için değer artacaktır.

Ek olarak Çin uluslararası ithalat fuarı Kasım 2018’de düzenlenecek, bu fuar alanının en büyük olanlarından bir tanesi. Fuarda Vechain soğuk zincir lojistik çözümlerini görüşe sunacak. Vechain’in fuara katılmasını Çin hükümeti talep etti. Fuara 100’ün üzerinde ülkeden 150 bin profesyonel alıcının katılması bekleniyor. Buna benzer etkinlikler Vechain’in yaygınlaşmasını sağlayabilir.

Kaynak: Usethebitcoin

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar