VeChain Çin Ve Norveç’in Yeşil Ekosistemine Hayat Verecek

VeChain Blockchain'i Çin ve Norveç'in içinde bulunduğu projede kullanılacak.
18:00
17 Ekim 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Norveç Kralı 5. Harald ve Kraliçesi Sonja resmi bir ziyaret için Çin’deydiler. Norveç majesteleri aynı zamanda DNV GL ve VeChain ortaklığında oluşturulan düşük karbonlu ekosistemin imza şahitleri olarak Norveç-Çin birlikteliğiyle düzenlenen bir organizasyona katıldı.

Norveçli şirket DNV GL’in iş alanı çevre dostu gelişimler için Birleşmiş Milletler’e çözüm sunmak olarak tanımlanıyor. İmzalanan anlaşma ile 13 Çin merkezli şirket ile DNV GL ortaklığı resmileşmiş oldu. 5 yıllık bir planı içeren anlaşmanın tarafları arasında VeChain, Çin menşeli otomobil üreticisi BYD, Tsinghua üniversitesi Sino, ABD Araştırma Merkezi ve gıda firması Xiandao Food bulunuyor. Organizasyon hem Norveç hem de Çin tarafından sponsorlar sayesinde gerçekleştirildi. Çin’in uluslararası ticareti destekleyici kurumu Norveç sektörünü ve beraberinde getirdiği yeniliklerin sürekliliğini sağlamak adına çalışıyor.

DNV GL grubu CEO’su Remi Eriksen DNV GL ve VeChain adına imza attı, diğer şirketlerinde temsilcileri törende bulundu. Norveç kraliyet ailesi de anlaşmaya şahitlik etti. Dijital ve düşük karbonlu ekosistemin hedefi VeChainThor Blockchain’i ve Internet of Things cihazlarını kullanarak karbon değerlerinin kaydedilmesi olarak belirlendi. Bu sayede karbon değerleri için krediler oluşturulacak, aynı zamanda şirketlerin karbon emisyon değerleri takip edilecek. Karbon kredileri şirketlere ve kişilere yaptıkları karbon azaltımı kadar dağıtılacak. Bu krediler en nihayetinde şirketler arasında ekolojik çeşitlilik yaratmak adına kullanılacak.

Yaratılacak dijital düşük karbonlu sistem şirketleri Birleşmiş Milletler’in düşük karbonlu ekosistemine hazırlayabilir. Ekosistem için geliştirilen teknolojinin testleri yapıldı ve ekosisteme dahil olan firmalara bu uygulamalar yerleştirildi. BYD tarafından üretilen elektrikli araçlar bu teknolojilerden bir tanesi. Araçların 2019 içerisinde satışa çıkması bekleniyor.

Kaynak: Ambcrypto

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar