reklamı kapat

Uzmanlar Uyardı: Bitcoin “Tehlikeli” Bölgeye Giriyor

Bitcoin fiyatı RSI ve MACD indikatörüne göre tehlikeye ilerliyor.
15:17
17 Ağustos 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin neredeyse 1 haftadır 11.800 dolar seviyesinde kaldı ve bunun ne zaman kırılacağı veya yükselişin ne zaman başlayacağı bilinmiyor. Birçok kripto para yatırımcısı Bitcoin’in yakında yükseleceğini tahmin etse de beklenenin tam tersi gerçekleşebilir ve BTC/USD işlem çifti çok sert gerileyebilir.

Bitcoin haftalık destek noktası 11.000 dolardan sağlam bir yükseliş elde etse de MACD ve RSI indikatörleri düşüşün de bir olasılık olarak görülmesi gerektiğini ortaya koymakta. Şu an için Bitcoin grafiğinde yükselen takoz formasyonunun oluşmaya başladığı görülmekte.

Bitcoin Sert Düşüşe Hazırlanıyor

Tanınan kripto para analisti Crypto Hamster, bu konuda yayınladığı analizinde fiyatın takoz formasyonunun tepkisi ile sert bir düşüş yaşayabileceğini ifade etti. BTC grafiğinde negatif uyumsuzluk görüldüğünün de altını çizen analist, bu durumun boğalar ve yatırımcılar için tehlikeli olduğunu açıkladı.

Analisti TradingView üzerinde yayınladığı grafiğe göre Bitcoin fiyatı bu sert ayrışma sonrasında bir anda 10.000 dolara kadar gerileyebilir ve piyasa çok sert bir düşüşe kapı aralayabilir. Uzman isim bu tehlikenin geçmesi için ise boğaların 12.000 dolar üzerinde kapanış yapmaları gerektiğini belirtti.

Bitcoin son 24 saat içerisinde %1 artış elde etti ve 12.000 dolara doğru tekrar harekete geçti. Eğer önümüzdeki saatlerde 12.000 dolar geçilir ve hafta sonuna kadar bu seviye korunursa, analistin belirttiği tehlike atlatılmış olabilir. Bitcoin fiyatının  uzun vadeli hareketi ise hala tehlikeli bir duruma sahip değil.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.