Uzmanlar Shiba Inu Hakkında Ne Diyor? 2022 Shiba Inu Fiyat Beklentileri

Kripto para piyasasında oldukça volatil bir yıl geçirdikten sonra popüler şaka para birimi 2021 yılında önemli fiyat hareketleri sergiledi. İşte uzmanların 2022 SHIB fiyat beklentileri...
13:15
23 Aralık 2021
Uzmanlar, Shiba Inu Hakkında Ne Diyor? 2022 Shiba Inu Fiyat Beklentileri
Okuma Süresi: 3 Dakika

2021 yılı kripto para piyasasında oldukça hareketli geçti. Öyle ki pek çok kripto para birimi 2021 yılında ATH‘ı görürken aynı zamanda büyük düşüşler yaşayarak dipleri gördü.

Popüler şaka para birimi Shiba Inu ise 2021 yılının en iyi performans gösteren kripto para birimleri arasında yer aldı. Peki Shiba Inu‘daki bu başarı 2022’de de devam edecek mi? İşte uzmanların SHIB yorumları ve 2022 fiyat tahminleri.

Uzmanlar Shiba Inu Hakkında Ne Diyor?

Kripto para piyasasında son bir yılda adından sıkça söz ettiren popüler şaka para birimi Shiba Inu (SHIB), 2021’de önemli başarılara imza attı. Öyle ki popüler şaka para birimi yılın ilk çeyreğinde 0.000000075 dolar seviyesinde işlem görürken 27 Ekim’de 0.000088 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesini belirledi.

Peki uzmanlar ve analistler Shiba Inu hakkında ne diyor gelin hep beraber bakalım:

Popüler kripto para borsası Gate.io‘nun baş pazarlama sorumlusu Marie Tatibouet, The Sun’a verdiği demeçte önde gelen şaka para birimi Shiba Inu hakkında bir takım söylemlerde bulundu ve şöyle söyledi;

“Yoğunluk biraz azaldıkça yakın vadede bir miktar düzeltme görüyorum.”

Öte yandan popüler şaka para birimi hakkındaki tahminlerini paylaşan Ingrained Media’nın kurucu ortağı Jordan McCreery, Marie Tatibouet’a göre çok daha iyimser.

Öyle ki McCeery, SHIB hakkında yaptığı açıklamalarda şu ifadelere yer verdi;

“Shiba’nın şu anki fiyatından 0,01 dolar veya daha fazlasına büyümek için gerçek bir potansiyele sahip olduğuna inanıyorum.”

Ayrıca Fintech firması Broctagon‘un CEO’su Don Guo‘da, şaka para birimi Shiba Inu’nun 1 dolarlık fiyat beklentisini karşılamasının imkansız olduğunu söyledi ve devam etti;

SHIB’nin bir dolara ulaşması için bir katrilyon ABD doları değerinde bir piyasa değeri gerekiyor.

Eğer bu miktarı karşılaştırmak gerekirse ABD Ulusal Borcunun tamamı 23.3 trilyon dolar. Bu şaşırtıcı miktar bile SHIB’nin bu fiyat noktasına ulaşması için gereken miktarın yüzde 3’ünden daha azını oluşturuyor.

Mevcut eğilimler göz önüne alındığında, Shiba Inu’nun 1 dolara ulaşması tamamen imkansız bir durum.”

2022 SHIB Fiyat Beklentileri

Popüler şaka para birimi SHIB fiyatı Ekim ayının tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.00008841’den 0.00003249’a sert bir düşüş yaşadı. Peki Shiba Inu 2022’de yeniden bu seviyelere ulaşabilecek mi?

  • Wallet Investor, popüler şaka para birimi Shiba Inu’nun bir yıl içinde 0,0000088 ABD dolarına ve beş yıl içinde 0,000316 ABD dolarına ulaşacağını tahmin ediyor. Öyle ki popüler şaka para birimi gelecekte sürdürülebilir bir büyüme görüyor gibi görünüyor.
  • CoinQuora, ayrıca SHIB’nin 2022’de tutarsız da olsa güçlü bir büyüme göreceğine inanıyor. CoinQuora’ya göre 0,0002 dolar Shiba Inu için kabul edilebilir bir fiyat seviyesi olarak görülüyor.
  • FXStreet, SHIB’nin mevcut ivmesinin yakın vadede güçlü bir büyümeye yol açacağını belirtiyor. Öyle ki FXStreet, Shiba Inu’nun 0,000411 dolara kadar çıkabileceğine inanıyor.

Kripto para piyasalarının son derece volatil olduğunu, bu da bir kripto para biriminin fiyatının birkaç saat içinde ne olacağını doğru bir şekilde tahmin etmeyi zorlaştırdığını bilmelisiniz.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar