X


Uzmanlar Analistlerin Piyasa Beklentileri ve Bitcoin (BTC) Fiyat Tahminleri

Uzmanlar yıllar içerisinde Bitcoin fiyatının gelebileceği noktaları aktardı.
18:06
17 Temmuz 2021

Bir mobil uygulama üzerinden yapılan ankette 42 kripto uzmanı, önümüzdeki 30 yıl içerisinde Bitcoin beklentilerini belirtti. Uzmanlar yıllar içerisinde Bitcoin fiyatının gelebileceği noktaları aktarırken önemli veriler paylaşıldı.

Uzmanların Bitcoin Fiyat Tahminleri

Finder’da 42 kripto uzmanının katıldığı ankette yıllara göre Bitcoin fiyat tahminleri dile getirildi. Uzmanlar, lider kripto para biriminin 2025 yılına kadar 318.417 dolara ulaşacağını öngürürken 2030 yılına kadar fiyatın 4.3 milyon dolara dokunacağına inanıyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Özellikle Fin-Tech alanındaki katılımcıların %54’ü 2050 yılına kadar “hiperbitcoinizasyon” bekliyor. Bunun yanı sıra uzmanlar 2050 yılına kadar Bitcoin’in fiat para birimlerini geçmesini bekliyor. 42 kişinin 29’u bu görüşe katılırken diğerleri tarihi 2035 yılına koydu. Özellik Thomson Reuters teknoloji uzmanı Joseph Raczynski, hiperbitcoinizasyon’un 2025 yılında gerçekleşeceğini düşünüyor. Ayrıca uzman isim, lider kripto paranın o zamana kadar 150.000 doları aşacağına inanırken şunları kaydetti: “Bazı ülkeler Bitcoin’i resmi para birimi olarak tanıyacak. Böylelikle sabit dolaşım ve transfer kolaylığı ile bu ekosistemin doğasında bulunan bankasız bir modele geçiş yapılacak.”

Piyasanın deneyimli uzmanların tarafından Bitcoin beklentileri büyük ölçüde iyimserdi. Ancak Batı Avustralya Üniversitesi Öğretim Üyesi Lee Smales, Bitcoin’in merkez bankası dijital para birimleri (CBDC) karşısında yenilgiye uğrayacağını düşünüyor.

Bununla birlikte katılımcıların yaklaşık %31’i çevresel kaygıların Bitcoin fiyatını önemli ölçüde düşüreceğini belirtti. Tesla CEO’su Elon Musk gibi kitlelere hitap eden isimler, Bitcoin’in çevre modelini eleştirmişti.

Kısa Vade Beklentileri

Düzenlenen ankette Bitcoin’in yıl sonunda 66.284 dolara ulacağı öngörüsü belirtildi. Ancak bu yükselişin öncesinde bir geri çekilme bekleyen uzmanlar BTC’nin 25.112 dolara düşeceğini aktardı. Yine de uzmanların %55’i Bitcoin için mevcut dönemi satın alma sinyali olarak tanımladı. Tecrübeli isimlerin %38’i HODL derken %7’si satışın daha iyi bir seçenecek olduğunu ifade etti.

Lider kripto para birimi Bitcoin, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 31.588 dolardan alım satım işlemi görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar