X


Uzman İsimden 2021 Bitcoin (BTC) Fiyat Tahmini! Bu Seviyeler Görülecek!

Bloomberg'in kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone 2021 yılı bitmeden Bitcoin’in görmesini beklediği seviyeleri paylaştı.
10:27
4 Eylül 2021

Bitcoin (BTC), 50.000 dolarlık güçlü engelini başarıyla aşmayı başardı. Yazının yayına hazırlandığı an itibariyle BTC, %2’lik artışla 50.300 dolar bandında ve 947 milyar dolar piyasa değeri ile işlem görüyor. Dolayısıyla şu an için Bitcoin boğalarının grafiklere hakim olduğu ifade edilebilir.

Bitcoin’de Hedef: 100.000 Dolar

Bloomberg’in kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone, Bitcoin’in daha da yükselmeye devam edeceğine ve 100.000 dolara giden yolun en az dirence sahip olduğuna inanıyor. Popüler ismin bu tahmini, 2021 Ağustos ayının başından bu yana canlanan boğa piyasasının ortasında geliyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Son 40 günde, BTC fiyatı şu ana kadar %66’dan fazla değer kazandı. Ayrıca on-chain veriler Bitcoin‘in adres etkinliğinin son birkaç hafta içinde güçlü bir şekilde toparlandığını gösteriyor. Piyasanın popüler isimlerinden McGlone ise Bitcoin fiyatı ile ilgili yaptığı yorumlarda şu ifadeleri kullanıyor:

Ciddi bir düzeltmeye katlandıktan sonra, kripto piyasasının 2. çeyrek dip seviyelerinin altına düşmektense yukarı yönlü seyrine devam etme olasılığının daha yüksek olduğunu görüyoruz. Bitcoin ve Ethereum’un yılın ikinci yarısında rekor seviyelere ulaşmasını ne durdurabilir? Artan talep ve benimseme, azalan arzla karşı karşıya

ETH’nin Yükselen Fiyatı

McGlone, Bitcoin için 100 bin dolar tahmininde bulunan deneyimli piyasa analistleri listesindeki tek kişi değil. SkyBridge Capital’den Anthony Scaramucci de geçtiğimiz günlerde benzer bir tahminde bulunmuştu.

Analizinde McGlone, Ethereum‘un (EHT)sergilediği son fiyat hareketi hakkında da yorumlarda bulundu. Dünyanın en büyük ikinci kripto para birim, 3 Eylül Cuma günü 4000 dolar seviyesini aştı. Dolayısıyla Ethereum, 21 Temmuz’daki seviyesinin tam iki katına yükselerek yatırımcısının yüzünü güldürmüş oldu.

Dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 4.400 dolar bandının sadece %10 altında. McGlone ise ETH fiyatının 5.000 dolara kadar ulaşacağını dile getiriyor.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar