X


Uzman Analist Uyardı: Bu Dört Altcoin’de Yüzde 50 Düşüş Olabilir!

Popüler analist yaptığı paylaşımlarda dört altcoinle ilgili analizlerini paylaşarak ciddi düşüşler olabileceği yönünde uyardı!
15:15
28 Mayıs 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Üst düzey bir kripto para analisti Bitcoin’deki (BTC) değer kayıpları devam ederse, bu dört altcoinde yaşanabilecek durumları takipçileriyle paylaştı.

“Gerçek Yarılanma”

“Altcoin Sherpa” takma adıyla bilinen popüler analist Twitter üzerinden 176.000 takipçisine, son zamanlarda Bitcoin’de yaşanan değer kaybı devam ederse Solana (SOL), Avalanche (AVAX), Polkadot (DOT) ve NEAR Protocol’un (NEAR) içinde bulunduğu dört altcoin hakkında açıklamalarda bulunarak %50 oranında bir düşüş yaşanabileceğinden bahsetti.

Uzman analist Polkadot’un (DOT) grafiğini paylaşarak şu ifadelere yer verdi:

“Bitcoin bir adım daha düşerse, SOL, AVAX, DOT ve NEAR mevcut seviyelerinden %50 daha düşüş yaşayabilir. Bu durum gerçekleşmeden önce kısa bir sıçrama yaşadığımızı düşünüyorum ancak talep alanları şu anda çok fazla test ediliyor.”

Yazı kaleme alındığında DOT fiyatı 9.33 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Kıdemli analist daha sonra Solana grafiklerini inceleyerek hazırladığı verileri takipçileriyle paylaştı. SOL yazı kaleme alındığında 41,37 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Bunlara ek olarak “Altcoin Sherpa” AVAX grafiklerinde yapmış olduğu teknik analizleri paylaşarak şunları söyledi:

“Geçmişte çok başarılı SOL ve AVAX işlemlerim var. O zaman neden olmasın ?”

Analist son olarak NEAR Protocol için hazırladığı grafikleri takipçilerine sundu:

Yazı kaleme alındığında NEAR Protocol 4.80 seviyelerinden işlem görüyor.

“TRON Yükselebilir”

Öte yandan Bitcoin son 30 günde %28 oranından fazla yaşadığı düşüşle 28.780 dolar olarak seviyelerinde fiyatlanıyor. Altcoin Sherpa, belirttiği dört altcoinden yaşanabilecek düşüşlerin aksine başka bir akıllı sözleşme olan TRON’da (TRX) yükseliş olabileceğini öne sürdü.

Uzman analist TRON hakkında yaptığı açıklamalarda bu ifadelere yer verdi:

“TRON uzun ömürlü olarak nitelendirebileceğimiz birkaç kripto para biriminden biri. Dijital varlığın kurucusu Justin Sun’ın geliştirdiği projelerle birlikte Bitcoin’de istikrar kazanır ise TRX’in fiyatında %40’ın üzerinde bir artış görülebilir.”

Yazı kaleme alındığında TRX 0,081 seviyelerinden işlem görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar