X


Uyuşturucu Operasyonunda Milyonlarca Dolarlık Bitcoin (BTC) Ele Geçirildi

Victoria polisi uyuşturucu operasyonunda 6 milyon dolarlık Bitcoin'e el koydu
20:40
20 Ağustos 2021
Avustralya Polisi Uyuşturucu Operasyonunda Milyonlarca Dolarlık Bitcoin (BTC) Ele Geçirdi

Avustralya’nın Victoria eyaletindeki polis ekipleri, bir dark web uyuşturucu baskını sırasında piyasa değeri yaklaşık 8,5 milyon AUD (6 milyon dolar) olan kripto para birimine el koydu. Yetkililer tarafından yapılan açıklamaya göre, bu şimdiye kadar Avustralya’da yapılan en büyük kripto para ele geçirme olayı.

Avustralya Polisi 6 Milyon Dolarlık Bitcoin’e El Koydu

Suç Gelirleri Timinden Avustralyalı dedektifler, Avustralya’nın Victoria eyaletinde gerçekleştirdikleri operasyonla birlikte yaklaşık 6 milyon dolar değerinde Bitcoin‘e el koydu.

Operasyon  gün içerisinde yerel basın tarafından duyruldu. Ayrıca operasyonda ele geçirilen varlıkların Avustralya’da polis tarafından el konulan şimdiye kadarki en büyük miktarda kripto para birimi olduğu ve ele geçiren varlıkların karanlık ağda çevrimiçi uyuşturucu kaçakçılığınının bir parçası olduğu bildirildi.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Toplamda 9 Milyon Doların Üzerinde Varlık Ele Geçirildi

Victoria Polisi, East Gippsland Suç Soruşturma Birimi ve Bass Coast Suç Soruşturma Birimi’nin yardımıyla Kinglake, Preston, Prahran, Dollar ve South Yarra’daki mülklere eş zamanlı operasyon yaptı.

Operasyon sırasında ele geçirilen maddeler arasında esrar, Psilocin (sihirli mantar), MDMA, reçeteli ilaçlar ve uyuşturucu maddeler yer alıyor.

Yetkililer ayrıca 2 milyon AUD değerindeki iki mülkü ve 100.000 AUD değerindeki araçlara da el koydu. Victoria polisinin raporlarına göre, operasyonda el konulan varlıkların toplam değeri 9,3 milyon dolara eşit.

Bununla birlikte operasyonun ardından, biri 30 yaşında diğeri 31 yaşında olmak üzere toplamda üç kişi tutuklandı.

Uyuşturucu Kaçakçılığının Modern Versiyonu

Victoria Polisi Suç Komutanlığı Komutanı Mick Frewen operasyonla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bu ciddi ve organize suçların modern doğasını vurgulayan bir sonuç. Uyuşturucu kaçakçılığı ve kara para aklamanın 21. yüzyıl versiyonudur ve suçlular teknolojiyi kullanarak muazzam miktarda topluluk zararı ve sefaletine yol açar.”

Frewen ayrıca, uyuşturucu kaçakçılarının, göreceli olarak anonimlik sağladığı için çevrimiçi uyuşturucu satmanın “daha güvenli” bir seçenek olduğuna inandığını, ancak soruşturmanın sonucunun bu durumun aksini gösterdiğini de sözlerine ekledi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar