X

Ünlü Yazardan Önemli Bitcoin ve Altın Tahmini!

Robert Kiyosak, Altın ve Bitcoin arasındaki değişimi yorumladı.
13:45
14 Temmuz 2020

Dünyaca ünlü ekonomist ve yazar Robert Kiyosaki, son dönemin popüler yatırımlarından olan emlak ve altının yakında gözden düşebileceğini ve bunların yerini lider kripto para birimi Bitcoin’in alacağını vurguladı. Finans sektörünün geleceğinin emlak veya altın gibi fiziksel varlıklar yerine kripto paralar gibi dijital varlıklara endeksli olacağını ifade eden Kiyosaki, BTC için geleceğin parlak olduğunu vurguladı.

Yatırımcılar Altın Yerine Bitcoin Almaya Başlayacak

Kiyosaki, 8 Temmuz tarihinde Anthony Pompliano ile gerçekleştirdiği röportajında yaşlı birisi olarak kripto paraları anlamasının uzun sürdüğünü ancak artık tam anlamıyla buna hakim olduğunu belirtti. Kendisi gibi insanlar Bitcoin’i anlamaya başladıkça fiyatın 75.000 dolara kadar çıkabileceğini ifade eden Kiyosaki, bunun önemli olduğunu vurguladı.

Gerçekten de ONS Altın fiyatı son aylarda kendi rekorunu kırmaya oldukça yaklaştı ve 9 yılın zirve noktasına ulaştı. Bitcoin ise 3.700 dolardan 10.000 dolara çıkmasından sonra konsolidasyon sürecine girdi. Eğer Bitcoin ana akım kitleler tarafından daha net anlaşılır bir varlık olsaydı Bitcoin’in yükselişi de aynı ONS Altın gibi devam edebilirdi.

Ünlü yazar Kiyosaki daha önce de FED’in sınırsız para basması nedeniyle insanlara daha fazla Altın ile Bitcoin alma tavsiyesinde bulunmuştu. Koronavirüs salgını hala bitmiş sayılmaz ve ABD Federal Rezerv sınırsız para basmayı sürdürüyor. Bu durum eninde sonunda Kiyosaki’nin ifade ettiği gibi Altın yatırımından çok Bitcoin yatırımı oluşmasına yol açabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar