X


Ünlü Uzman Uyardı: Bitcoin (BTC) İçin Ayrışma Başladı!

Bitcoin fiyatı artık borsaları takip etmiyor.
15:41
30 Ekim 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) özellikle son 1 haftadır inanılmaz belirsiz bir grafik çizmekte ve şu an uzmanlar da dahil neredeyse bütün piyasa katılımcıları panik içerisinde. Bitcoin’in geçtiğimiz hafta başlayan ABD borsalarındaki düşüşe rağmen yükselmesi ise ünlü analist Willy Woo’nun olumlu bir açıklamada bulunmasını sağladı.

Woo, S&P 500 düşerken BTC’nin sert bir şekilde yükselmesini aslında ayrışma ve korelasyonun bozulması olarak yorumluyor. Bunun ABD borsaları ve Bitcoin arasındaki ayrışmanın ilk işaretlerinden birisi olduğunu belirten Woo, aslında Bitcoin’in öne geçmeye başladığını ima etti. Bitcoin daha önce hem Mart ayındaki düşüşte hem de 2020 yılı öncesinde ABD borsaları ile sıkı bir korelasyona sahip olduğunu göstermişti.

Bitcoin ve Borsalar Arasındaki Korelasyon Bitti

Ancak ABD başkanlık seçimleri yaklaşırken Bitcoin fiyatının bütün piyasalara rağmen yükselmesi, korelasyonun azaldığını gösteriyor. Zaten aşağıdaki grafik de bunun en büyük kanıtı olarak öne sürülebilir. Woo Bitcoin fiyatının bu korelasyonun bozulması ile organik yatırımcı çekmeye devam edeceğini ve yükseleceğini belirtse de bunun riskleri de bulunuyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Özellikle ABD seçimleri sonrasında borsalar güçlü bir yükseliş trendine girerse, korelasyonu bozulan BTC bu yükselişten faydalanamayıp yerinde çakılabilir. Bu da kurumsal yatırımcıları ellerindeki BTC’leri satıp borsalara yatırım yapmaya itebilir ve Bitcoin fiyat düşüşü hız kazanır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar