Ünlü Tahminci Bitcoin ve Ethereum’u Değerlendirdi: Aceleye Gerek yok

Yakından takip edilen kripto para analisti Michaël van de Poppe, en büyük kripto para Bitcoin'i (BTC) ve en büyük altcoin Ethereum'u (ETH) analiz ederek değerlendirmede bulundu.
08:55
29 Ekim 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Yakından takip edilen kripto para analisti ve trader’ı Michaël van de Poppe, en büyük kripto para Bitcoin‘in (BTC) son 7 günde yüzde 9 değer kazanmasına rağmen hala dirençte olduğu konusunda uyardı. Analist, ayrıca en büyük altcoin Ethereum (ETH) için de son analizini paylaştı.

Bitcoin için Beklentiler

Kripto para analisti Michaël van de Poppe, 635 binden fazla Twitter takipçisine BTC‘nin 20 bin 800 dolar seviyesini geçemediğini, bu seviyeden red yediğini belirterek şunları söyledi:

Bitcoin 20 bin 800 dolar civarında reddedildiği ve düşük zaman diliminde de 20 bin 750 dolardan da reddedildiği için hala dirençle karşı karşıya. Burada günlük alım satımlarda long pozisyon almayı tercih etmiyorum ve teknik olarak grafikte yer alan senaryo, fiyatın 19 bin 900 dolar ila 20 bin 200 dolar civarındaki bölgeye gelmesini beklememi sağlıyor.

28 Ekim sabahı erken saatlerde takipçileri için güncelleme geçen Van de Poppe, piyasa değerine göre en büyük kripto para Bitcoin’in 19 bin 600 dolar ila 19 bin 900 dolar civarında destek bulması halinde önemli bir alım fırsatı sunacağını belirtti:

Hash rate tüm zamanların en yüksek seviyelerine yükselirken Bitcoin madencileri teslim oluyor Bu arada, teknik açıdan bakıldığında burada BTC’de long pozisyon alma bölgelerine doğru hareket edecek gibi görünüyor. Dipleri süpürmeli ve 19 bin 900  civarında tutunduğu görülmeli. Eğer bu destek seviyesinin üzerinde tutunamazsa o zaman 19 bin 600 doları beklerim.

Analistin Ethereum Analizi

Van de Poppe ayrıca önde gelen akıllı sözleşme platformu ve piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para olan Ethereum’u da inceledi. Analist, yazım sırasında bin 580 dolardan işlem gören ETH için bin 600 dolar bölgesindeki dirence dikkat çekerek şunları söyledi:

Ethereum hala bin 600 dolar ila bin 650 dolar civarında dirençle karşı karşıya. Ralliye devam edip etmeyeceğimizi sorgulayabiliriz ve açıkça bu direnci kırmamız ve ardından bin 750 dolardaki dirençle yüzleşmemiz gerekiyor. Kısa vadede, bin 400 dolar ila bin 450 dolar civarında alım yapmak/long pozisyon almak isterim.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar