reklamı kapat

Ünlü Profesör Kripto Paraların Nasıl Başarıya Ulaşacağını Açıkladı

Steve Hanke, Bitcoin'in meşrutiyet kazanma yolunu açıkladı.
15:17
23 Haziran 2020

Johns Hopkins Üniversitesi ekonomi profesörlerinden birisi olan ve Türkiye’deki yatırımcıların da yakından tanıdığı Steve Hanke, lider kripto para birimi Bitcoin de dahil kripto paraların genel olarak nasıl ana akım kabule ulaşıp başarılı olabileceklerini açıkladı. Hanke, Bitcoin’in oldukça spekülatif bir varlık olduğunu ve gerçek bir para birimi olmadığını ifade etti.

Hanke’den Bitcoin Açıklaması

Kripto para birimlerinin başarılı olması ve meşru bir para birimi statüsüne kavuşması için bunların belirli emtialara endeksli olması gerektiğini belirten Hanke, kripto para yatırımcılarının tepkisinden kurtulamadı. Hanke’nin ifadesine göre kripto paraların meşru para birimleri olarak görülebilmesi için başka varlıklara ihtiyaçları var.

Buna rağmen Bitcoin ve diğer birçok kripto para biriminin şimdiden meşru varlıkla olarak görüldükleri biliniyor. New York Federal Rezerv analistleri bile geçtiğimiz günlerde yayınladıkları bir açıklamalarında Bitcoin’in aslında bir itibari para birimi statüsüne girdiğini belirtmişlerdi.

Özellikle Bitcoin’in PayPal gibi tanınan ödeme uygulamaları tarafından kullanılacak olması, kesinlikle bunun statüsünü değiştirebilir ve Hanke gibi isimlerin gözünde meşrutiyet kazanmasını sağlayabilir. Yine de lider kripto para biriminin ABD Doları gibi rezerv para birimlerinin statüsüne ulaşması için çok daha fazla gelişmeye ve büyümeye ihtiyaç duyduğu biliniyor.

Bitcoin‘in meşrutiyet kazanması ve ana akım kitleler tarafından kullanılması için rekor fiyat artışlarından çok günlük hayata daha fazla uyumlu olması gerektiği de bilinen bir gerçek.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.